Cumartesi, Haziran 15Son Haberler:
Shadow

2020’de Bridgestone Orijinal Ekipman Tedariğini Arttırdı

Sürdürülebilir bir çözüm şirketi konumunu sürdürmeye devam eden Bridgestone EMIA’nın Orijinal Ekipman (OE) departmanı, 2020 yılında yeni başarılar elde etti. Dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinin değerli ve güvenilir bir ortağı olan Bridgestone; faalliği, yenilikçiliği ve alandaki güçlü uzmanlığı sayesinde son yıllarda orijinal ekipman ortaklıklarını sürekli olarak arttırdı.Bridgestone EMIA, her zaman ekstra yol kat etmeyi sağlama taahhüdü ile 2020 yılında; 30’dan fazlası elektrikli araç modelleri için olmak üzere; Mercedes, BMW ve Audi dahil 13 otomobil üreticisine 80’den fazla yeni orijinal ekipman donanımı sağladı.

Bridgestone Lastik Geliştirme Sürecini Hızlandırdı

Bridgestone’un tescilli Sanal Lastik Modelleme teknolojisi, fiziksel olarak üretilen prototip lastiklerin sayısını ve testlerde kullanılan toplam hammadde hacmini azaltıyor. Lastiklerin daha hafif olmasını sağlayan devrim niteliğindeki Bridgestone Enliten Teknolojisi ise ilk kez Volkswagen elektrikli ID.3 için sunulan orijinal ekipman lastikleri ile kullanıldı. Yıl boyunca Bridgestone EMIA’nın orijinal ekipman donanımlarının yaklaşık yüzde 30’u özel olarak elektrikli araçlar için tasarlandı. 2020’de Bridgestone, hem üretim süreçleri hem de ürünleri ile sürdürülebilir yeniliğe öncülük etti. Sürdürülebilir mobilitenin geleceğini şekillendirmek, hem Bridgestone EMIA hem de orijinal ekipman departmanı ​​için 2020’de odak noktası oldu.

Önde Gelen Üreticiler Bridgestone’u Tercih Etti

Bridgestone, araçlarının performansını öne çıkarmak isteyen dünyanın önde gelen otomobil üreticileri tarafından tercih edildi. Bridgestone EMIA; BMW, Audi, SEAT ve Toyota için bir numaralı tercih olmaya devam ederken Volkswagen, Skoda ve Mercedes’in de öncelikli tercihiydi. Bridgestone EMIA’nın 2020’deki yeni orijinal ekipman lastikleri %60’dan daha fazla oranda 18 in ve üzerindeki ebatlara sahipti. Bu sayede tüketicilerin büyük lastik ebatlarına yönelik talebi karşılandı.

Bridgestone Lastikler Elektrikli Araç Teknolojisini Destekliyor

2020’de Bridgestone EMIA’nın orijijnal ekipman lastikleri , %30 oranında elektrikli araçlar için sunuldu. Bu elektrikli ve hibrit araç modellerinin gitgide daha fazla benimsendiğini gösteriyor. Bridgestone, BMW i3 için ortaya çıkardığı ologic teknolojisinden Enliten teknolojisine dek ortaya koyduğu çığır açan lastik teknolojileri ile elektrikli araç modellerini her zaman destekledi.

Bir önceki yazımız olan Daimler’in İlk Yazılım Geliştirme Merkezi Türkiye’de Kurulacak başlıklı makalemizde daimler ve mercedes benz hakkında bilgiler verilmektedir.