Perşembe, Temmuz 18Son Haberler:
Shadow

Amiral Gemisi Yaz Lastiği Yokohama Advan Sport V107 Satışa Sunuluyor

Markanın amiral gemisi yaz lastiği Yokohama Advan Sport V107 küresel çapta pazara sunulmaya hazırlanıyor. Japon premium lastik üreticisi, 2022 baharında 305/35R23 ile 225/40ZR18 arasında değişen 30 ebat sunmayı planlıyor. Böylelikle yeni otomobiller için orijinal ekipman ebatları da dâhil olmak üzere Yokohama ADVAN Sport V107 ebat sayısı 43’e çıkarılacak. Bu sayı aşamalı olarak 80’e ulaşacak.

Yokohama Advan Sport V107 Hangi Araçlara Uygun?

Yokohama Advan, markanın küresel çapta amiral gemisi serisidir. Üst düzey yüksek performans lastik serisi, dünyanın önde gelen birçok premium otomobilinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda küresel çaplı motor sporları etkinliklerinde de tercih edilmektedir. Yokohama Advan Sport V107 ise V105’ten sonra gelen üründür. Yeni Yokohama yaz lastiği, birinci sınıf yüksek performanslı otomobil, SUV ve elektrikli araç modellerinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir.

Yokohama Advan Sport V107 Testleri Premium Üreticilerle Gerçekleştirildi

Yokohama Advan Sport V107, önde gelen premium otomobil üreticileri ile birlikte geliştirilmiştir. Dünyanın en zorlu yarış pisti kabul edilen Nürburgring’de yer alan testlerin ardından piyasaya sunulmaktadır. Mercedes-AMG ve BMW M dâhil olmak üzere premium otomobiller için özel orijinal ekipman Yokohama ADVAN Sport V107 lastiklerinin teslimatı 2020’de başlamıştır. Premium lastik üreticisi, şimdi ebat yelpazesini genişleterek bu ürünleri tüketiciler için pazara sunmaktadır. Böylece ultra yüksek performans lastik serisi, daha fazla sayıda sürücüye ulaşmaktadır.

Yeni Yokohama Advan Sport V107 Özellikleri

Yokohama Advan Sport V107, üstün konfor ve güvenlik özelliklerini bir araya getiren ve mükemmel sürüş performansı dengesi sağlayan ADVAN Sport V105 konseptini takip ediyor. Bununla birlikte yeni Yokohama yaz lastiği, kuru / ıslak zemin performansı ve yön stabilitesi ile önceki lastiğin elde ettiği üstün seviyeleri geride bırakıyor. Yokohama Advan Sport V107, özel asimetrik sırt desenine sahiptir. Böylelikle lastiğin iç ve dış kısmı için gerekli olan değişken performans özellikleri optimum düzeyde sağlanmaktadır. Kauçuk bileşiği ise önde gelen otomobil üreticileri için kullanılan orijinal ekipman lastiği teknolojilerini bir araya getirmektedir. Bu iki özellik bir arada üst düzey yol tutuş seviyesi sağlamaktadır. Yeni Yokohama yaz lastiği için de önceki üründe yer alan son teknoloji matris gövde-kat yapısı kullanılmıştır.

Bir önceki yazımız olan Akıllı Lastik Sistemleri için Gerinim Sensörleri Geliştirildi başlıklı makalemizde akıllı lastik sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.