Cuma, Temmuz 19Son Haberler:
Shadow

Bir aracın lastikleri aracınızın güvenli sürüşünü olanaklı kılan bir parçadır

Bir aracın lastikleri aracınızın güvenli sürüşünü oluşturan parçadır. Oto lastik yardımı ile can ve mal güvenliğiniz sağlanır. Lastik içerisindeki basınçlı hava hem aracı taşır hem de devinim etmesini, durmasını sağlar. Lastik ilk olarak 40’lı yıllarda kauçuktan üretilmiştir. Lakin bunun yetersiz kalması lastik içerisine çelik teller konulmasına sebep olmuştur. bu sayede lastikler daha da kullanışlı ve uzun ömürlü bir hale gelmiştir. Lastik içerisinde kauçuk, çelik tel ve kord bezinin türlü kimyasallarla birleşmesinden meydana gelmiştir. ilerleyen teknoloji ile daha güçlü ve daha güvenli lastik üretimleri olmakta. Lastik yol ile aracı birbirine tutunmasını oluşturan ciddi bir etkendir.

Bu nedenle bir nevi canınızın ve malınızın güvenliği lastiğe emanettir. Lastik almaya karar verdiğinizde iyi bir lastik seçimi yapmalı, hiç bir masraftan kaçınmamalısınız. Lastik alımında arabanızın markası, arabanızı kullanım şekliniz, uzun yollara çıkma sıklığınız hatta mevsimler bile etkili olabilmekte. Örneğin kışın kış lastiği yazın ise yaz lastiği kullanması daha sağlıklıdır. Araba fren yaptığı süre kış lastiği ile yaz lastiği arasındaki farklar gözlenmektedir. Mevsimine göre uygulanan lastiklerin duruşu çok daha kısa mesafede sağlanmaktadır. Sitemizde pek çok çeşit lastik markası ve markaların çeşitleri bulunur. Arabanıza uygun lastik modeline karar vermeli, sonrasında en uygun jantı seçmelisiniz. yine sitemizden tüm jant modellerine ulaşabilirsiniz. Lastik modeline karar verdikten sonra lastik fiyatları için web sitemizi inceleyebilirsiniz. Hatta lastik markaları arasında kıyaslama yapabilirsiniz. Sitemizde sırf lastik fiyat karşılaştırması değil tıpkı zamanda elverişli lastiğe pratik olarak ulaşabilme kolaylığınız da mevcut.

Örnek olarak lastiğinize ait lastik tabanı boyutu, lastik yanağı, jant çapı gibi bilgileri girerek arabanız için en uygun lastiklere ulaşabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz kargo yardımı ile aldığınız lastiklere bütçeniz sarsılmadan ulaşabilirsiniz. indirimlerimizin olduğu sekmede her lastiğin indirimini takip edebilirsiniz. Böylece belki de almak dilediğiniz lastiği çok elverişli bir orana alabilirsiniz. Yada yeni ürünleri sürekli takip ederek en yeni lastiklerden haberiniz olur, bu şekilde lastik almaya karar verdiğinizde çok daha şuurlu kalırsınız. Arabanıza ne kadar değer verdiğinizi biliyoruz. Bu nedenle biz de lastiklere gerekli olan itinayı veriyor ve en kaliteli hizmeti sağlıyoruz.

Bir önceki yazımız olan Araç lastikleri ve fiyat meselesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.