Cuma, Temmuz 19Son Haberler:
Shadow

BMW M4’te Continental SportContact 6 Lastikler Kullanılacak

Yeni BMW M4 için orijinal ekipman olarak Continental SportContact 6 lastikler seçildi. Özellikle sportif araçlar için geliştirilmiş olan Continental yaz lastiği, yüksek hızlarda yol tutuşu, manevra kabiliyeti, direksiyon hâkimiyeti ve stabilite dengesini en iyi şekilde kuruyor.

Continental SportContact 6 Sportif Performansı ile Öne Çıkıyor

Continental SportContact 6 lastikler, sportif özelliklerinin yanı sıra; ıslak zemin performansı ile de öne çıkıyor. Continental yaz lastiği, AB etiketinde ıslak zeminde yol tutuşu / fren performansı kategorisinde en iyi derecelendirmeye sahip. Islak zeminde kısa fren mesafeleri ile öne çıkan Continental lastik, BMW M4 için global çapta 275/40 ZR18 (103Y) XL ve 285/35 ZR19 (103Y) XL ebatlarında sunuluyor.

Continental SportContact 6 Teknik Özellikler

Continental SportContact 6, asimetrik desen tasarımı ile üst düzey manevra kabiliyeti sergileyebilmektedir. Özel lastik hamuru ile birlikte bu tasarım, kuru ve ıslak zemin koşullarında yüksek yol tutuşu ve kısa fren mesafeleri sağlamaktadır. Continental yaz lastiği, geniş kanalları ile suyu hızla tahliye etmekte; suda kızaklama riskini minimize etmektedir. ForceVectoring lastik teknolojisi, viraj alma sırasında mükemmel yanal kuvvet desteği sağlamaktadır. Mikro esnek lastik hamuru, lastik ve zemin arasında maksimum düzeyde kenetlenme sağlayarak hem ıslak hem kuru zeminlerde hızlanma performansını iyileştirmekte; aynı zamanda fren mesafelerini kısaltmaktadır. Aralon350 isimli özel karkas teknolojisi, 350 km/s hıza varan yüksek hızlarda üst seviye denge sağlamaktadır. Bu teknoloji, yüksek hızlarda lastiğin genleşmesinin önüne geçmektedir. Continental yaz lastiği, tüm bu özellikleri ile yeni BMW M4 için mükemmel seçim hâline gelmektedir.

Continental Yaz Lastiği BMW M4 ile Mükemmel Uyum Sağlıyor

Continental’in orijinal ekipman lastiği geliştirme alanının başkanı Dr. Holger Lange: “Araç ve yol arasındaki tek temas noktası olan lastikler, herhangi bir alandan ödün vermeden optimum sürüş deneyimi sağlamada önemli bir rol oynuyor. Mühendislerimiz, ilgili araç modeline mükemmel şekilde uyan ve böylece aracın performansını en iyi şekilde destekleyen orijinal ekipman lastikler geliştiriyor. Continental, lastik geliştirme konusunda araç üreticileriyle yakın işbirliği içinde çalışıyor.”

Bir önceki yazımız olan 2021 Nissan Pathfinder’da Kumho Crugen HP71 Lastikler Kullanılacak başlıklı makalemizde kumho crugen hp71, nissan pathfinder ve suv lastiği hakkında bilgiler verilmektedir.