Pazar, Nisan 14Son Haberler:
Shadow

Continental

Dünya çapında meslek disiplini deyince Almanya akla gelen ilk isimdir. Bu disiplin yardımı ile üretim tesislerinde ve hizmet sektöründe başarısını açıkça ortaya koyan Almanya, oldukça çok ticari alanda başarıyı da yakalamıştır. Continental ise bu disiplinin üretim ve satış-uygulama alanlarında benimsenerek profesyonelliğin ve kalitenin dünya çapında yakalandığı lastik üretim markası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Günümüzün en büyük otomobil üreticileri tarafından da kabul gören bir konudur Continental lastiklerinin nitelik konusundaki başarısı. Bu üreticilerin birçoğu en gözde modellerinde araçlarının aerodinamiğine müsait şekilde varsayılan lastik tercihi şekilde Continental’i seçmektedir. memleketimizde bilinçsizlikten dolayı yapılmakta olan bir yanlış bulunur ki bu da muhakkak varsayılan oto lastiklerinin ucuz olması nedeni ile seçildiğinin düşünülmesidir. bugünlerde ayrı iki firmanın, tıpkı ebatlardaki lastiklerinde dahi model ve özellik farklılıkları gözlemlenmektedir ki bu farklılıklar direk vasıtaların ağırlık ve yöntemleri hakkında konulardan etkilenmektedir. çünkü lastik seçimi hadi şu marka olsun diyerek yapılan bir seçim değil, araç üretilirken tabi tutulduğu testler sonucunda enfazla performansı verebilen markanın seçilmesiyle yapılmaktadır.

Continental lastkileri geniş bir ürün yelpazesine sahip olmakla birlikte lastik fiyatları yurt ve belde bazında değişiklik gösterebilmektedir. Mevsimlik lastikler olan kış lastikleri ve yaz lastiklerinin satış fiyatları, dört mevsim kullanıma olanak tanıyan ve daha çok fazla Akdeniz ve Ege kıyılarındaki şehirlere hitap etmekte olan lastik tiplerinden daha uygundur.

üretim ağı boyunca çeşitli özelliklerle donatılmakta olan Continental lastikleri, dünya çapında başarıları ile ünlenmişlerdir. Continental Premium Contact serisinin yüksek performansında en büyük katkı payı araç hızlandıkça daralma ve yavaşladıkça genişleme özelliği göstererek manevra kabiliyeti artışı ve tepkime süresi kısalığı sağlama özelliklerine aittir. Continental lastik fiyatları ucuz olmasına rağmen kimi süre daha da ucuzunu ararsınız ki böyle durumlar ilk etapta aile ekonominiz için mantıklı görünse de uzun vadeli ve güvenliğin ön planda bulunduğu bir kazanç sürecini göz önünde bulundurduğunuz zaman ne yazık ki göze alınmaması gereken bir risk şekilde karşınıza çıkmaktadır. Bu durumun en basit örneği üretici firmaların aracınızın en çok performansı ve en güvenli sürüşü sunabilmesi için Continental’i seçmiş olması zorunda sonraki beş yıllık süreçte anormal durumlar dışında lastiklerinizden yana herhangi bir sorun yaşanmayacağını belirtebiliyor olmalarıdır.

Bir önceki yazımız olan Bridgestone başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.