Perşembe, Temmuz 18Son Haberler:
Shadow

Dunlop

Dunlop lastik üretimleri meselesi için dünya çapında oldukça çok yeniliğe öncü olabilmiş, her türlü hava koşulunda ürünlerinin azami performansı verebilmesi üzerine mühim Ar-Ge yatırımları yapmakta olan bir lastik üreticisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Motor sporları konusunda dünya çapında düzenlenmekte olan aktivitelerde en ciddi oyunculara ev sahipliği yapmakta olan Dunlop spor ekibi, firmanın markalaşması ve dünyaca tanınması meselesinde aşırı büyük bir role ve ciddiyete sahiptir.

Asimetrik sırt deseni tercihi ile farkını ortaya koyan Dunlop, özellikle sıvı temaslı yüzeylerde sağladığı üstün yol tutuşu ve güvenlik imkânı ile ayrım yaratmaktadır. bununla birlikte kesintisiz orta dişlerinin sağladığı stabil, en iyi hassasiyetteki lastik tepkimesi sağlaması da sunduğu özellikler arasında ciddi olanlardandır. Dunlop türlü yol tiplerinde başarılı olabildiğini kanıtlamış bir firmadır. öyle ki üretmekte olduğu oto lastik modelleri düz biçimde yollarda sunduğu manevra kabiliyetini ve performansı, virajlı yollarda da göstermeyi başarabilmektedir. Dunlop oto lastikleri başka oto lastik firmalarının üretmekte bulunduğu benzer ebatlı lastiklere nazaran yüzde dört ila yüzde sekiz içinde daha geniş bir temas yüzeyine sahiptir ki bu sayede yol tutuşunun stabilitesini ve direksiyon hareketlerine verilen tepkilerin daha hızlı olmasını sağlıyorlar.

Hızlı manevraları güçlü ve güvenli bir biçimde yapabilmenizi veren, önceliği sürüş güvenliği olan Dunlop lastiklerini birçok kuruluş esas lastik seçimi şekilde görülmekte. Dunlop Sp Sport 01 serisi ile üstün performans konusu için adını duyurmakla beraber güvenliğin de ön planda olması sebebi ile araçlarından yüksek sürat bekleyen insanlar için bir öncelikli tercih biçimine gelmiştir. Dunlop Sp Sport Lm 703 ve Dunlop Sport Maxx serileri de bu alanda başarıyı yakalamanın yanı sıra, yenilikçi teknolojileri de barındırabiliyor olmaları itibarıyla hızlı vasıta kullanmayı seven şahısların gözdeleri haline gelmişlerdir.

Bunun yanı sıra geniş yüzeyleri nedeni ile görsel açıdan da zevk toplamakta olan Dunlop oto lastikleri, oldukça çok lüks araçta da güvenli, yüksek performanslı ve görsel başarıyı elde etmekte olan alternatifler şekilde tercih edilmekte. ülkemizde de çok sayıda bayi ve satış ofisine sahip olan Dunlop, özellikle Nissan bu gibi kuvvetli ve ağır araçlar üretmekte olan kurumlar nedeni ile öncelikli seçim şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Debica başlıklı makalemizde lastik fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.