Cumartesi, Haziran 15Son Haberler:
Shadow

Dunlop SP Winter Sport 3D Kış Lastikleri

Dunlop-SP-Winter-Sport-3D

Dunlop tarafından kompakt araçlardan tutun sedan ve sport araçlara kadar geniş bir araç yelpazesi için üstün mühendislik birikimiyle geliştirilmiş Dunlop SP Winter Sport 3D kış lastikleri, kullanıcılara ultra yüksek performans sunar. Lastikler, 2009 yılından beri Auto Bild tarafından düzenlenen 4×4 kış lastikleri testlerini rakiplerini açık ara geride bırakarak tamamlamıştır ve zorlu yol koşullarında güvenli ve konforlu sürüş imkanı ile dikkatleri üzerine toplamıştır. Lastikler, 2011 yılındaki Auto Bild’de “örnek niteliğinde” şeklinde tanımlanmıştır.

Soğuk ve karlı kış şartlarında yapışkan özelliğine sahip lastiklerin kauçuk bileşeni ve yüksek silika içeren özel yapısı sıcaklığın çok düşük olduğu hava koşullarında dahi lastik iç ve dış yapısının formunu koruyarak güvenli sürüş ve yüksek performaslı yol tutuş imkanı sunar. Kauçuk yapısı sayesinde ıslak zeminlerde kayma riskini en aza indirgeyen Dunlop SP Winter Sport 3D lastiklerin bileşen yapısı ayrıca daha uzun süren kullanım ömrünü garanti altına alır.

Dunlop tarafından özel olarak geliştirilen ve sektörde devrim yaratmış Active Traction Sipe System (ATSS) teknolojisi ile dizayn edilmiş Dunlop SP Winter Sport 3D, farklı sürüş koşullarına adapte olarak yüksek performans fonksyionlarından ödün vermez. Ayrıca lastik sırtlarında bulunan kılcal kanallar üç farklı yapıya sahiptir ve böylelikle otomobilin çekiş ve gelişmiş kavrama becerilerini en üst seviyeye taşır. Bu da araca her türlü kış koşullarında daha çevik bir viraj alma yeteneği sunar, buzlu yol koşullarındaki ani hareketlerde yüksek çekiş fonksiyonu sergiler. Aynı zamanda Dunlop tarafından geliştirilen JointLess Band adı verilen JLB teknolojisi ile güçlendirilen ikiz çelik kuşaklar da Dunlop SP Winter Sport 3D lastiklerinin zeminle temasını en iyi seviyeye çeker ve çok yüksek hızlara ulaşıldığı durumlarda lastik genişlemesinin önüne geçer.

Otomotiv sektöründe kış lastiği performanslarını başarıyla sergileyen ve birçok zorlu testi başarıyla geçen markalara verilen dağ/kar tanesi sembolünün hakkını vererek taşıyan Dunlop SP Winter Sport 3D, zorlu kış koşullarında ustra yüksek performans arayanlar için ideal bir seçenek oluşturuyor. Dunlop, lastiklerden en üst düzey verim almak isteyenler için Dunlop SP Winter Sport 3D lastiklerin dörtlü set halinde uygulanmasını ve farklı özelliklere sahip lastikler ile beraber kullanılmamasını şiddetle tavsiye ediyor.

 

Bir önceki yazımız olan Bridgestone Blizzak W810 Kış Lastikleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.