Perşembe, Temmuz 18Son Haberler:
Shadow

Dunlop Trailmax Raid Arazi Lastiğini Tanıttı

Dunlop lastik markası Dünyanın önde gelen üretim firmalarındandır. Şirketin ralli raid programından türetilen en yeni arazi 50/50 off-road motosiklet lastiği Dunlop Trailmax Raid’i piyasaya sürdü. Trailmax Raid, Dunlop ürün gamındaki en yüksek arazi kabiliyetine sahip lastiktir. İlgili ürün Dunlop’un turne, macera ve off-road arazi deneyim ve bilgisini birleştirerek üstün yol ve yol dışı sürüş performansı sunmaktadır.

Dunlop Off-Road Lastiğin Tasarımı Nasıl Olacak?

Dunlop Trailmax Raid lastiği, Dunlop’un D908 RR ralli raid lastiğinde bulunanlara benzer sırt bloklarına sahiptir ve gevşek arazide mükemmel çekiş sağlar. Yol dışı zeminlerde mükemmel off-road lastik performansı sunar. Üç yıl önce piyasaya sürülen Trailmax Meridian ile karşılaştırıldığında kullanıcılar için farklı geliştirilmiş deneyimler sağlar. Trailmax Raid özellikle düzenli arazi performansı isteyen sürücüler için tasarlanmıştır.

Dunlop Trailmax Raid Hangi Boyutlarda Sunulacak?

Dunlop Trailmax Raid, off-road arazi lastiği 19 ve 21 inç tekerlek boyutlarını kapsayan üç ön boyutta ve 17 ve 18 inç tekerlek boyutlarını kapsayan altı arka boyutta satışa sunulacak. Lastik üreticisi Dunlop, ilk ebatları 1 Mart 2023’te piyasaya sürmeyi ve kalan ebatların yılın ikinci çeyreğinde gelmesini planlıyor. Off-road arazi lastiği piyasasına farklı bir soluk getirecek olan lastik zorlu patikalarda sürüş yapan motosiklet tutkunlarına hitap ediyor olacak.

Dunlop Trailmax Raid Lastiğin Performansı Nasıl?

Dunlop Motosiklet Avrupa Pazarlama Müdürü Luca Davide Andreoni’ye göre Trailmax Raid, çeşitli koşullarda üstün performans gösteren bir lastik sunuyor. Ayrıca, lastik ıslak yollarda üstün performans sunarak çeşitli yüzeylerde olağanüstü frenleme ve çekiş gücü sağlıyor. Motosiklet sürücülerinin bir off-road lastiği modeli için bekleyebileceğinden daha fazlasının kilidini açıyor. Lastiğin piyasaya sürülmesi Dunlop’un patika yol dışı ürünlerini güçlendirerek sürücülere üstün yol ve arazi performansını deneyimleme fırsatı sunuyor. Dunlop Trailmax Raid, yolda ve yol dışında performans gösteren gerçek bir 50/50 lastik arayan sürücüler için mükemmel bir lastiktir.

Bir önceki yazımız olan Continental ile Dolgu Lastik Üretiminde Sürdürülebilir Yaklaşım başlıklı makalemizde continental lastikleri hakkında bilgiler verilmektedir.