Cumartesi, Mayıs 18Son Haberler:
Shadow

En Büyük BKT Kamyon Lastiği Piyasaya Sunuldu

Traktör ve iş makinası lastikleri ile de öne çıkan BKT firmasının şimdiye kadar geliştirdiği en büyük damperli kamyon lastiği piyasaya sunuldu. Yeni ürün, daha önce piyasaya sürülen BKT Earthmax SR 46 modelinin dev bir versiyonu. Lastik, daha önce madenlerde, barajlarda ve büyük şantiyelerde çalıştırılan sert damperli kamyonlar için piyasaya sunulmuştu.

BKT’nin En Büyük Kamyon Lastiği Ebadı Nedir?

Dev BKT Earthmax SR 46 markanın şimdiye kadarki en büyük ebatlı lastiği: 33.00 R 51. Yeni BKT damperli kamyon lastiği, 3 metrenin üzerinde çapa ve 2400 kg ağırlığa sahip.

BKT Earthmax Lastikler Hangi Araçlarda Kullanılıyor?

BKT Earthmax serisi, en zorlu endüstriyel işlemler için geliştiriliyor. Firma, bu ürünlerin damperli kamyonlar, tekerlekli yükleyiciler, dozerler ve greyderler için mümkün olan en iyi yer yükü dağılımını kolaylaştırmak için tasarlandığını belirtiyor. Lastikler, darbelere karşı yüksek direnç sağlayan tamamen çelik yapıları ile ayırt ediliyor.

BKT Earthmax Lastikler ve Özellikleri

BKT Earthmax serisi içerisinde üç ayrı desen yer alıyor: SR 45, SR 46 ve 53. Earthmax SR 46, damperli kamyon uygulamaları için özel olarak tasarlanıyor. Aynı zamanda revize edilmiş sırt bloğu tasarımı ile daha fazla diş derinliğine sahip ürün, daha iyi lastik ömrü sağlıyor. Yükleyici uygulamalarına yönelik geliştirilen BKT Earthmax SR 53, kesilmeye karşı dayanıklılık sağlayan hamur bileşiği ile ön plana çıkıyor. Aynı zamanda sırt dizaynı, lastiğin kolayca kendi kendini temizleyebilmesini sağlıyor. BKT, yeni dev boyutun eklenmesinin yol dışı lastik pazarında değişen trendlere uygun, stratejik bir seçim olduğunu söylüyor.

BKT Lastik Hangi Ülkenin?

1988 yılında Batı Hindistan’da kurulmuş olan BKT, profesyonel kullanım amaçlı lastik üretiminde uzmanlaşmıştır. OTR (yol dışı) lastik alanında öne çıkan firma, son 30 senede sektör içerisindeki payını %30 oranında arttırmıştır. Endüstriyel, tarımsal uygulamalarda ve madencilik vb. sektörlerde kullanım için üretilen lastikleri ile global çapta ün kazanmıştır. Hindistan’da beş adet BKT lastik fabrikası yer almaktadır. BKT Earthmax serisi ürünler dahil olmak üzere markaya ait lastikler, 130 ülkeye ihraç edilmektedir. Markanın pazarlama faaliyetlerini yürüten birimleri ise ABD, Kanada ve İtalya’da konumlandırılmıştır.

Bir önceki yazımız olan Hafif Ticari Araçlar için Yeni Goodyear Yaz Lastiği Tanıtıldı başlıklı makalemizde goodyear yaz lastikleri ve hafif ticari lastikleri hakkında bilgiler verilmektedir.