Cumartesi, Mayıs 18Son Haberler:
Shadow

Falken NLS Açılışı İçin Ekleme Yaptı

Falken Motorsports, bu hafta sonu Porsche sürücüleri Christian Engelhart ve Dennis Olsen için NLS turuna tek bir araç girişi ekleyerek sezon hazırlıklarını arttırdı. Lastik markası, ilk olarak revize sezona 11 ve 12 Temmuz’da NLS2’deki Porsche ve 3 double-header ile başlamayı planlamıştı. Ancak kötü hava koşulları programını bozduktan ve test etmek için fırsat doğduktan sonra 2020 başlangıcını öne aldı.

Falken Sürücülere Destek Sağlıyor

Falken Motorsporları’ndan Stefanie Olbertz: “Bu, hayranların, ekibin, sürücülerin ve mühendislerin daha fazla pist süresine sahip olmaları için bir destek. Dennis, Portimao’da aracımızı sürdü ve Christian en son NLS testinde bize katıldı. Her ikisi de mühendislerimize harika geri bildirimler sağladı, ekibin geri kalanıyla birlikte çok iyi çalıştı ve kapsamlı test deneyimleri için bizim lastik geliştirme programımızdan faydalandı.”

Falken Pistten Canlı Yayın Gerçekleştirecek

İzleyiciler, Falken ‘in 2020 sezonunu başlatmasını izlemek için Nordschleife’de olamayacağı için takım, yarış boyunca görüntüleri canlı yayınlayacak. Stefanie Olbertz, “Motor sporları hayranlarının bunu kaçırmasını istemiyoruz ve canlı akışımız ile yarışı ilk elden tecrübe edebilecek; Dennis ile Christian’ı izleyebilecekler. Nordschleife Pisti’nde yarışları izlemek her zaman özeldir ve ekipten gelen düzenli güncellemelerle birlikte, izleyiciler aksiyona daha yakın hissedecekler.”

Falken Lastikleri Hangi Ülkenin?

NLS gibi motor sporları etkinliklerinin yanı sıra; Falken , yüksek performanslı lastikleri ile ön plana çıkıyor. Firma 1983’te Japonya’da kuruldu ve bugün 40 yıla yakın tecrübesi ile ürün geliştirmeye devam ediyor. Falken lastiklerinin dağıtımı, Türkiye’de AKO Grup tarafından gerçekleştiriliyor. Ana üretim tesisleri Japonya’da yer alan Falken , dünyanın birçok farklı noktasında üretim yapıyor. Firma, Sumitomo Kauçuk Grubu bünyesinde faaliyet gösteriyor. Falken , binek araç lastiklerinin yanı sıra; ağır vasıta lastikleri de üretiyor.

Bir önceki yazımız olan Porsche Taycan Hankook Ventus S1 evo 3 EV Lastiklerini Kullanacak başlıklı makalemizde Hankook Ventus S1 evo 3 EV ve Porsche Taycan hakkında bilgiler verilmektedir.