Cumartesi, Haziran 15Son Haberler:
Shadow

Forza Lastikleri Başarılı Test Sonuçları ile Yüz Güldürdü

Kama Lastikleri uzmanları, özellikle 385/65 R22.5 ebatlarındaki Forza Reg T çelik lastikler dört tekerlekten çekiş performans testlerinden elde edilen en son ara sonuçları kısa süre önce yayınladı. *Ayrıca; Bu testler, lojistik şirketi M-60 LLC’nin treylerlerinden biri kullanılarak 2023 yazından bu yana gerçek çalışma koşullarında gerçekleştirilmiştir.

Forza Reg T Lastikleri Nasıl Performans Gösteriyor?

Kama Ticaret Evi İcra Direktörü Timur Sharipov sonuçlardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi: “Bir önceki ölçümden bu yana treyler 35 bin km yol kat etti ve elde edilen sonuçlardan fazlasıyla memnunuz. Daha önce de tahmin ettiğimiz gibi, normal çalışma ve uzmanlarımızın tavsiyelerine uyulması halinde, öngörülen kilometre ile birlikte gerçek kilometre de artıyor.”

Bölgesel Taşımacılıkta Lastiklere Kapsamlı Testler Uygulandı

Forza lastik seti, Rusya Federasyonu içinde bölgesel taşımacılık için kullanılan bir Schmitz treylere takıldı. Son ölçüm sırasında treyler yaklaşık 162 bin km toplam kilometre yapmıştı. Bu ölçümlerden elde edilen verilere dayanarak, uzmanlar öngörülen kilometrede önemli iyileşmeler gözlemlemiştir. Yüklü aks (üçüncü) için öngörülen kilometre 230 bin km’den 287 bin km’ye, ortalama aks için 219 bin km’den 256 bin km’ye ve yüksüz (birinci) aks için 241 bin km’den 292 bin km’ye yükseldi.

Forza Reg T Lastiklerinin Tasarımı ve Performansı

Forza Reg T lastikleri, bölgesel kargo taşımacılığında treyler ve römork akslarında kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Sağlam bir orta bölüm, çift dış çevresel oluklar ve sağlam omuz elemanları içeren sırt deseni, yüksek performans için tasarlanmıştır. Ayrıca, optimize edilmiş profil ve güçlendirilmiş tamamen çelik kord kasası, lastiğin kullanım ömrü boyunca güvenlik ve performansı artırmayı amaçlamaktadır.

Yapılan bu tespitler, Forza lastik serilerinin dayanıklılığını ve güvenilirliğini vurgulamakta ve önerilen koşullar altında çalıştırıldığında başlangıçtaki performans beklentilerini aşma yeteneğini göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan Yaz Lastikleri Ne Zaman Takılır? başlıklı makalemizde yaz lastiği hakkında bilgiler verilmektedir.