Cumartesi, Haziran 15Son Haberler:
Shadow

Fulda

Almanya’da 1900 yılında yeni bir girişim gerçekleşti ve Fulda Lastik şirketi kuruldu. Günümüze dek uzanan Fulda Lastik projesinde üretilen ürünlerde temel hedef güvenliğin ve azami performansın tüketiciye sunulabilmesiydi. Oto lastik sektöründe ciddiyeti temsil etmeye yetebilecek, başarı işareti anlamında değerlendirilebilecek kadar yüksek bir pazar payı olan  rakamına ulaşabilen Fulda bu payı özellikle kamyon ve zirai araçlar için üretmekte bulunduğu büyük oto lastiklere borçludur.

Güvenli bir sürüşün her şeyden daha ciddi olduğunu belirten şirket, üretim prensiplerini de bu düşüncesine göre biçimlendirmiştir. Gerek hız limiti bulunmayan otobanlarda, gerek sert koşullarıyla arazi sürüşlerinde güvenliği sağlayabilmek için oto lastik üretimi yapmakta olan Fulda, performansa da güvenlik kadar önem vermektedir. Fulda sadece üretimiyle değil, alıcı memnuniyeti ve ihtiyaçlarına verdiği önemle de dünya çapında tanınmaktadır. 10 binlerce şahıs üzerinde her sene yapılan Fulda lastik ihtiyaçları anketleri yardımıyla potansiyel müşteri kitlesinin beklenti ve ihtiyaçlarını inceleyen Fulda, Ar-Ge yatırımları ve yönetim ekibiyle üretimlerine bu sonuçlara göre yön verme eğilimindedir.

müstakil kuruluşlarca yapılmakta olan öteki anketlerde ise Fulda lastik üretimi oluşturan şirketler arasında müşteri beklentileri ve düşüncelerine enfazla ciddiyet veren, teknolojiyi değerlendirmeyi ve bu haberleri kendi üretim bandına yansıtmayı başarabilen şirketler listesinde ilklere oynamaktadır.

Fulda lastik fiyatlarının uygun olmaları, müşteri güvenliği ve memnuniyetini performansla birleştirebilen ürünler olmaları bu gibi özellikleriyle ön plana çıkmakta olan ve talep gören bir şirket şekilde karşımıza çıkmaktadır. bilhassa orta ekonomik düzeydeki kişiler için geniş olmayan maddi imkanların ihtiyaçlar doğrultusunda mantıklı bir biçimde değerlendirilmesi söz konusu olduğunda öncelikli tercihler arasında yer almayı başaran Fulda, yurdumuzda de enfazla tercih edilen alternatifler listesinde yer almaktadır. bilhassa araçları ile seyahat etmeyi seven insanların güvenlik ve performansı ön plana çıkartan yapısı itibarı ile tercih etmekte olduğu Fulda lastikleri, kaliteli ürünlerin de ucuz fiyatlarla satın alınabileceği meselesi için son derece başarılı bir örnektir.

Bir önceki yazımız olan Falken başlıklı makalemizde lastik fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.