Cumartesi, Haziran 15Son Haberler:
Shadow

Goodyear Sürdürülebilirlik Hedefleri Doğrultusunda İlerliyor

Sürekli olarak dünyada yaşamın devam etmesi için daha iyi bir gelecek inşa etmeye odaklanan Goodyear, lastik üretiminin çevresel etkilerini azaltmayı taahhüt ediyor. Elbette, tüm lastikler üretilirken enerji harcanıyor ancak süreçteki CO2 üretimini azaltmanın yanı sıra bunu en aza indirmek için yapılabilecek çok şey var.

Goodyear Tesislerinde Enerji Kullanımını Azaltıyor

Goodyear, enerji kullanımını azaltma kararlılığı için uzun ve dolambaçlı bir yoldan geçiyor ancak verimliliği iyileştirme yoluyla istediği sonuçları elde ediyor. Firma, 2019’da, enerji kullanımını 2010’a kıyasla % 18 oranında azalttı. EMEA bölgesi için, bu azalma kayda değer bir şekilde % 26 oranında gerçekleşti. Goodyear’ın amacı, 2023’te dünya çapında enerji kullanımını % 25 oranında azaltmak. Bu amaçla enerji azaltma ve yenilenebilir enerji fırsatlarına her zamankinden daha fazla odaklanacak.

Goodyear İleri Teknoloji Kullanırken Tasarruf Sağlayabiliyor

Goodyear, her tesisin mümkün olduğunca verimli olmasını sağlamak için tüm tesislerde enerji kullanımını yakından takip etmeyi planlıyor. Fürstenwalde tesisinde enerji tasarrufu için LED aydınlatma, enerji verimliliği sağlayan karıştırıcı ve kaçakları önleyecek teknolojiler kullanılıyor. Bunun da ötesinde; yenilenebilir enerji, Goodyear’ın Lüksemburg’da inşa edilen iki fotovoltaik santrali ve güneş enerjisi ile hidroelektrik kullanan farklı bir dizi santral ile de sürdürülebilirlik yolunda katkı sağlıyor. En etkileyici olan nokta ise Goodyear lastiklerinin üretim sürecinin her geçen gün daha komplike hâle gelmesi. Yani; aslında yeni nesil lastikler üretilirken daha fazla enerjiye ihtiyaç duyulmasına rağmen Goodyear enerji kullanımını azaltmayı başarıyor.

Enerji Kullanımı ile Birlikte Sera Gazı Salınımı da Azalıyor

Enerji kullanımı ve sera gazı emisyonları özünde bağlantılıdır; Goodyear’ın enerji tüketimini azaltma çalışmaları, 2010’dan bu yana küresel sera gazı emisyonlarında % 19’luk bir düşüş sağlıyor. Formül basit; şirket ne kadar az enerji kullanırsa, emisyonlar o kadar düşük oluyor. Bu, Goodyear’ın sera gazı emisyonlarını azaltma konusunda hedeflerinin çok ilerisinde olduğu anlamına geliyor; şirketin dünya çapındaki hedefi 2023’e kadar emsiyonları % 25 oranında azaltmak. Goodyear’ın EMEA bölgesinde sera gazı emisyonları ise şimdiden % 24 azaldı.

Bir önceki yazımız olan En Büyük BKT Kamyon Lastiği Piyasaya Sunuldu başlıklı makalemizde bkt kamyon lastikleri hakkında bilgiler verilmektedir.