Cumartesi, Mayıs 18Son Haberler:
Shadow

Goodyear Ultragrip+ SUV Kış Lastiği

Goodyear Ultragrip+ SUV

Goodyear Ultragrip+ SUV, lastik devi Goodyear’ın SUV ve 4×4 araçlara kış boyunca benzersiz yol tutuş, yüksek çekiş gücü ve üstün performans özellikleri kazandırmak için geliştirdiği performans kış lastiğidir. Kış ayları süresince meydana gelebilecek aşırı soğuk, yağmur, kar, buz, çamur gibi tüm yol ve hava koşullarının dikkate alınmasıyla tasarlanan Goodyear Ultragrip+ SUV, tüm çetin koşullar altında performansın yanı sıra, konfor ve emniyet kriterlerinden de hiçbir şey kaybetmeyecek şekilde tasarlanmıştır.

Karlı ve buzlu zeminlerde olağanüstü yol tutuş kabiliyetine sahip olan Goodyear Ultragrip+ SUV, off road performansına uygun yapısı ve su ve karda kaymalara karşı arttırılmış kızaklama direnci ile kış lastiği sınıfının tüm şartlarını fazlasıyla karşılamakta, kullanıcılarına kış aylarında benzersiz bir çözüm ortağı olmaktadır. Goodyear’ın 3D-BIS Teknolojisi’nin  (3 Boyutlu Blok Kilitleme Sistemi) kilitlenebilir 3 boyutlu kılcal kanal özelliğini kullanarak geliştirdiği Goodyear Ultragrip+ SUV, çok sayıda tutunma noktası sağlayan ısırma kenarları sayesinde en zorlayıcı kış koşullarının üstesinden gelmektedir. Yeni nesil lastik sırtı kauçuk bileşen yapısı ise ürüne kar ve buz üzerinde mükemmel kullanım ve çekiş gücü sunarken, kullanım ömrünün uzamasını ve yakıt verimliliğinin artmasını sağlamaktadır. Son teknoloji polimerler ve yüksek oranda silika içeren lastik sırtı dizaynı, aşırı soğuk havalarda lastik elastikiyetinin ve formunun korunmasını mümkün kılmaktadır. Kar ve çamurun lastik gövdesinden tahliye etmeye ve bu elementleri hızlı bir şekilde yararak ilerlemeye yarayan omuz blokları, aracın off road arazilerinde de üstün performans sergilemesini mümkün kılmaktadır. Goodyear Ultragrip+ SUV’nin lastik sırt desenindeki geniş çevresel oluklar ise ıslak zeminlerde suyun tasfiyesini hızlandırarak kaymayı önlemektedir.

Alman Auto Bild’in 2014 yılında karlı zemin performansını, kaymaya karşı sağladığı güvenliği, ıslak zemindeki kısa mesafeli frenleme kabiliyetini överek tavsiye ettiği Goodyear Ultragrip+ SUV, 2013 yılında da yine Alman Auto Zeitung tarafından geniş zemin temas alanı öne çıkarılarak SUV kullanıcılarına önerilmiştir. Kış performansınızı riske atmadan emniyetli sürüşler için aracınızı kışa hazırlarken Goodyear Ultragrip+ SUV lastiklerini eşit kullanım düzeyindeki dörtlü set olarak monte etmeniz gerekmekte ve lastik fiyatları hakkında araştırma yaparken AB etiket değerlerine dikkat etmeniz önerilmektedir.