Cumartesi, Mayıs 18Son Haberler:
Shadow

Hafif Ticari Araçlar için Yeni Goodyear Yaz Lastiği Tanıtıldı

Yeni hafif ticari araç lastiği Goodyear EfficientGrip Cargo 2 tanıtıldı. Goodyear yaz lastiği , hafif ticari araçlar için dayanıklı bir çözüm sunuyor. Lastik, serideki bir önceki lastik olan EfficientGrip Cargo’nun devam olma niteliği taşıyor. Yeni Goodyear hafif ticari araç lastiği , daha fazla sırt dayanıklılığı ve gelişmiş ıslak zemin performansı sunuyor.

Goodyear Yaz Lastiği Sektördeki Talebe Karşılık Veriyor

Goodyear Avrupa’nın pazarlama direktörü Piotr Nagalski: ” Goodyear EfficientGrip Cargo 2 , hızla büyüyen hafif ticari araç segmentindeki tüketicilerin ihtiyaçlarına yanıt veren yeni bir yaz lastiği. Tüketiciler, e-ticaret çözümlerine giderek daha fazla yöneliyor ve işletmeler tedarik zincirlerini buna uyarlamak ve teslimatlerı son kilometreye en etkin şekilde ulaştırmak için hareket ediyor. Avrupa pazarında en çok satan 10 hafif ticari araçtan 8’ine uygun ebatlara sahip olan yeni Goodyear yaz lastiği , bu evrime iyi bir şekilde uyum sağlayabiliyor. Bu yeni ürünün piyasaya sürülmüş olması, kapsamlı Goodyear hafif ticari araç lastiği yelpazemize önemli bir katkı sağlıyor.”

Yeni Goodyear Yaz Lastiği %38 Daha Dayanıklı

Goodyear EfficientGrip Cargo 2 , yeni bileşiği sayesinde yüksek sıcaklıklara ve zorlu yol koşullarına daha dayanıklı sırt bölgesine sahip. Lastik dişleri, serideki bir önceki desene göre %38 daha dayanıklı. Kauçuk bileşiğinde bulunan ve çekiş gücünü yükselten yeni reçine, aynı zamanda ıslak zeminlerde frenleme koşullarına en iyi şekilde uyum sağlıyor. Yeni Goodyear hafif ticari araç lastiği, yüksek fren performansı sunuyor ve fren mesafelerini %8 oranında [2] kısaltıyor. Goodyear yaz lastiği , aynı zamanda tüm ebatları ile elektrikli araçlarda kullanım için uygun. İlk kez Aralık 2020’de pazara sunulan lastiklerin Ekim 2021’ye dek 14 ila 17 inç arasında toplam 23 ebat seçeneği sunulacak.

Goodyear Hafif Ticari Araç Lastiği Desenleri

Goodyear hafif ticari araç lastiği portföyü içerisinde Efficient Grip Cargo serisindeki gibi yüksek performanslı yaz lastiklerinin yanında kış ve dört mevsim lastiği serileri de öne çıkıyor. Kış lastiği Goodyear UltraGrip Cargo ve 4 mevsim lastiği Vector 4Seasons Cargo, Goodyear EfficientGrip Cargo 2 gibi hafif ticari araçlar için yüksek dayanıklılık sağlıyor. Goodyear Vector 4Seasons Cargo, yakıt tasarrufu ve ıslak zeminlerde üst seviye güvenlik sunuyor. Goodyear UltraGrip Cargo, 3 boyutlu kılcalları ile kış koşullarında zeminle yüksek temas sağlıyor; üstün yol tutuş ve fren performansı sergiliyor.

[1] [2] Şirket içi testlerde Goodyear EfficientGrip Cargo ile karşılaştırıldı.

Bir önceki yazımız olan Yeni Continental Konsept Lastik IAA Mobilite Fuarı’nda başlıklı makalemizde continental conti greenconcept hakkında bilgiler verilmektedir.