Cumartesi, Mayıs 18Son Haberler:
Shadow

Kumho BMW 5 için Orijinal Ekipman Sağlayacak

Ürün yelpazesini genişleten Kumho, BMW 5 serisinin orijinal ekipman üreticisi olmak üzere tedarik anlaşması gerçekleştirdi. Uzun yıllardır BMW 1, BMW 2 ve BMW 3 için orijinal ekipman desteği sağlamakta olan Kumho, 245 / 45R18 XL 100Y ebadındaki “Ecsta PS91” adlı süper spor lastiğini firmanın Bavyera’daki Dingolfing tesisine gönderecek. Kumho, bunun yanı sıra; X3 ve Mini Countryman için de orijinal ekipman desteği vermeye başladı. Orijinal ekipman ürün yelpazesine başka eklemeler de yapan Kumho, 45bhp Dodge Viper ACR, Volkswagen Polo ve Skoda Fabia’nın yeni modellerine “Ecsta V720” lastik deseni  ile destek sağlayacak.

Kumho Lastikleri Birçok Mercedes Modelinde Kullanılıyor

Kumho, 11 senedir Daimler-Benz AG için orijinal ekipman lastiği sağlıyor. Farklı ebat ve desenlerdeki ürünleri ile Kumho, sadece Mercedes Benz G serisi için değil birçok farklı Mercedes modeli için de üretim yaptı. Kumho, 265/60 R18 110H ebadındaki Solus KL21 lastik deseni ile birlikte iş birliğini bir adım öteye taşıdı. Bu lastikler, Mercedes Benz’in Graz üretim merkezinde ve Avusturya’daki Magna Steyr fabrikasında üretilen 4×4 araçların orijinal ekipman lastiği olacak.

Kumho Lastik Çeşitliliğini Arttırıyor

Kumho’nun en çevre dostu ürünü olma özelliği taşıyan Ecowing ES31, bunun yanı sıra optimum yol tutuşu ile birlikte yüksek kilometre ömrüne ve düşük yakıt tüketimine sahip olmasıyla da sürücüler arasında popüler hale geliyor. Kumho’nun yakın zamanda 46 ayrı ebat daha eklediği geniş ürün yelpazesi, küçük ve orta boyutlardaki hatchbacklerin çoğunu kapsayabiliyor. Bunun yanı sıra; Kumho’nun yüksek performanslı Ecsta PS71 lastiklerinin ebat çeşitliliği arttırıldı ve şu anda 19-20 inç jantlar için 26 ayrı ebada sahip.

Bir önceki yazımız olan Yeni Audi SQ8 TDI Fabrikadan Hankook Lastikleri ile Çıkacak başlıklı makalemizde audi, hankook ve hankook lastikleri hakkında bilgiler verilmektedir.