Cumartesi, Mayıs 18Son Haberler:
Shadow

Kumho Lastikleri Kamyon Lastiği Pazarı için Neler Öngörüyor?

Modern Tire Dealer Dergisi, Kumho Lastikleri ABD satış müdürü Jinki Shin ile röportaj gerçekleştirdi. MTD, mevcut röportaj serisi dâhilinde kamyon lastikleri alanının en iyileriyle Covid-19 krizinin iş üzerindeki etkisi; yılın ikinci yarısındaki talep, sevkiyat ve diğer önemli faktörler üzerine konuşuyor. Kumho Lastikleri, önümüzdeki ay içerisinde kamyon lastiği talebinin artacağını düşünüyor. Jinki Shin, röportajda Kumho kamyon lastikleri için envanter stratejisini, sevkiyat projeksiyonlarını ve daha fazlasını anlatıyor.

Kumho Lastikleri Talepte Düşüş Bekliyor mu?

Jinki Shin, Covid-19 salgınının ve ABD’de ortaya çıkan eylemlerin ABD ve Kanada’da kamyon lastikleri alanına ciddi bir etkisi olmadığını; Kumho Lastikleri olarak satış hacmini koruduklarını söylüyor. MTD, röportajda ABD merkezli bazı kamyon lastiği üretim merkezlerinde üretimin askıya alındığını hatırlatıyor. Bu durumun yılın geri kalanı için kamyon lastiği sevkiyatını düşürmesi bekleniyor. Shin; kamyon lastikleri alanında beklenen düşüş ile ilgili soruyu; orijinal ekipman satışlarında %15, lastik yenileme pazarında ise %10 ila 12 arasında düşüş öngördüklerini söyleyerek yanıtlıyor.

Kumho Lastikleri Sektörün Ne Zaman Toparlanacağını Düşünüyor?

MTD, orijinal ekipman ve lastik yenileme pazarında kamyon lastikleri talebinin ne zaman düşeceğini ve her iki kanalda toparlanmanın ne zaman başlayacağını soruyor. Shin, bu duruma hazırlık için neler yaptıkları sorusuna da yanıt veriyor. Kumho Lastikleri, yenileme pazarında kamyon lastikleri talebinin Temmuz başlarında geri dönmeye başlayacağını düşünüyor. Ancak; Shin’e göre orijinal ekipman pazarı yılın üçüncü çeyreğine dek toparlanamayacak. Kumho Lastikleri, gelecekteki tedarik için hazırlık olarak stok oluşturuyor.

Kamyon Lastiği Bayileri Filolar için Önem Taşıyor

MTD, kamyon lastiği bayilerinin Covid-19 salgını sırasında filoların çalışmaya devam etmesinde büyük rol oynadığını söylüyor. Shin’e bayileri desteklemek için yaptıkları çalışmaları soruyor ve tavsiyelerini istiyor. Shin, Kumho Lastikleri olarak; özel promosyonlar ve ödeme uzatma imkânları sunarak; kamyon lastikleri bayilerine destek vermeye çalıştıklarını söylüyor. Shin, bayiler, zor bir süreçten geçse de kamyon lastiği alanının birkaç ay içerisinde toparlanacağına inandıklarını söylüyor.

Bir önceki yazımız olan Havasız Lastik Pazarı Büyüyor başlıklı makalemizde havasız lastik, havasız lastikler ve Michelin hakkında bilgiler verilmektedir.