Perşembe, Temmuz 18Son Haberler:
Shadow

Lastikler aracınızın güvenli sürüşünü olanaklı kılan parçasıdır

Araba lastiği aracınızın güvenli sürüşünü mümkün kılan parçadır. Oto lastik sayesinde can güvenliğiniz sağlanır. Lastik içerisindeki basınçlı hava hem vasıtası taşır hem de devinim etmesini, durmasını olanaklı kılar. Lastik ilk olarak 40’lı yıllarda kauçuktan üretilmiştir. Fakat bunun yetersiz kalması lastik içerisine çelik teller konulmasına sebep olmuştur. bu şekilde lastikler daha da kullanım kolaylığına sahip ve uzun ömürlü bir duruma gelmiştir. Lastik arasında kauçuk, çelik tel ve kord bezinin türlü kimyasallarla birleşmesinden meydana gelmiştir. ilerleyen teknoloji ile daha dayanıklı ve daha güvenli lastik üretimleri olmakta.

Lastik yol ile vasıtası birbirine tutunmasını sağlayan önemli bir etkendir. Bu nedenle bir nevi canınızın ve malınızın güvenliği lastiğe emanettir. Lastik almaya karar verdiğinizde iyi bir lastik seçimi yapmalı, hiç bir harcamadan korkmayın. Araba lastiği alırken arabanızın markası, arabanızı kullanım şekliniz, uzun yollara çıkma sıklığınız hatta mevsimler dahi etkili olabilmekte. Mesela kışın kış lastiği yazın ise yaz lastiği kullanımı daha sağlıklıdır. Araba fren yaptığı zaman kış lastiği ile yaz lastiği arasındaki farklar gözlenmektedir. Mevsimine göre uygulanan lastiklerin duruşu çok daha kısa mesafede sağlanmaktadır. Sitemizde pek çok çeşit lastik markası ve markaların çeşitleri bulunmaktadır. Arabanıza müsait lastik modeline karar vermeli, sonrasında en müsait jantı seçmelisiniz. yine sitemizden tüm jant modellerine ulaşabilirsiniz. Lastik modeline karar verdikten sonra lastik fiyatları için web sitemizi inceleyebilirsiniz. Hatta lastik markaları içinde kıyaslama yapabilirsiniz.

Sitemizde sırf lastik fiyat karşılaştırması değil tıpkı zamanda elverişli lastiğe kolayca ulaşabilme kolaylığınız da mevcut. Örnek olarak lastiğinize ait lastik tabanı boyutu, lastik yanağı, jant çapı gibi bilgileri girerek arabanız için en uygun lastiklere ulaşabilirsiniz. Bunun yanısıra bedava kargo yardımı ile aldığınız lastiklere bütçeniz sarsılmadan ulaşabilirsiniz. indirimlerimizin bulunduğu sekmede her lastiğin indirimini takip edebilirsiniz. Bu sayede belki de almak dilediğiniz lastiği çok müsait bir orana alabilirsiniz. Yada yeni ürünleri devamlı takip ederek en yeni lastiklerden haberiniz olur, böylece lastik almaya karar verdiğinizde çok daha şuurlu kalıyorsunuz. Arabanıza ne kadar değer verdiğinizi biliyoruz. Bu nedenle biz de lastiklere lazım olan özeni veriyor ve size böyle hizmet sağlıyoruz.

Bir önceki yazımız olan Otomobil lastikleri ve fiyatları konusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.