Cumartesi, Haziran 15Son Haberler:
Shadow

Michelin Agilis Alpin Kış Lastikleri

Michelin-Agilis-Alpin

Michelin mühendisleri tarafından özel olarak geliştirilmiş Agilis Alpin kış lastikleri, profesyonel kullanıcılar için zorlu kış koşullarında daha fazla konfor, dayanıklılık ve güvenlik sunuyor.

Michelin Agilis Alpin kış lastiği, uzman kullanıcılara bütün kış sürüş koşullarında daha fazla konfor, dayanıklılık ve güvenlik sunuyor. Zorlu yol koşullarına yönelik sürücülere güven veren Agilis Alpin, zorlu zeminlerde 2 metreye kadar daha kısa fren mesafesi, eşsiz yol tutuş özelliği, daha fazla kilometre ömrü, düşük gürültü seviyesi ve sağlamlığı sayesinde sürücülerin bir numaralı orijinal ekipman lastiği olarak farkını kanıtlıyor.

Van tipi araç kullanıcılarına yönelik olarak Michelin mühendisleri tarafından özel geliştirilen ve tabi tutulduğu birçok önemli testten başarıyla geçerek güvenilirliğini ispatlayan lastikler, aynı zamanda dünya çapındaki birçok otorite kurumdan da tam not almıştır. Zorlu yol koşullarında yaşanabilecek tüm zorlukları en aza indiren Michelin Agilis Alpin, kar kaplı yollarda da en uygun çözümü sunar. Bu tip koşullarda %25 oranında artan çekiş gücü sayesinde sürüş güvenliğini üst seviyeye taşır.

Lastik ömrü, artırılmış kauçuk yapısı sayesinde çok daha uzundur. Bu sayede van tipi araçlarda önemli ölçüde tasarruf imkanı sunan Michelin Agilis Alpin, bu tip araç kullanıcılarının vazgeçilmez tercihi haline gelmiştir. Kauçuk yapısı aynı zamanda ıslak, buzlu ve karlı yol tiplerinde mükemmel yol tutuşu sağlar. Michelin tarafından özel geliştirilmiş teknolojisi sayesinde lastikler üst seviye performans sunar.

Öte yandan omuz kısmında bulunan açık ve geniş aralıklı bloklar bulunan özgün sırt deseni de uzun dayanıklılık sunan Durable Contact Patch teknolojisi ile geliştirilmiş olup, lastikler karın tahliye edilmesini kolaylaştırarak araç istikrarını sağlar. Lastiğin yanaklarında bulunan kazıma karşıtı kalkanları ile direnç maksimum seviyeye çıkarılır ve sürtünmelere karşı daha fazla koruma sağlanır. Michelin mühendisleri tarafından özel olarak geliştirilmiş Stabiiligrip teknolojisi, kılcal kanalların lastik sırtında yüzde 16 oranında yoğunlaşmasını sağlar. Böylece bir pençe görevi gören lastikler karlı zeminde mükemmel tutunma imkanı sunar.

Michelin Agilis Alpin kış lastikleri dörtlü set olarak kullanıldığında çok daha fazla verim alındığı kanıtlanmıştır.