Cuma, Temmuz 19Son Haberler:
Shadow

Michelin Gelişmiş Arazi Lastikleri Kullanıcıya Neler Sunacak?

Michelin, Kuzey Amerika’daki kamyonet sahiplerinin değişen ihtiyaçlarını karşılayan son teknoloji arazi lastiklerini piyasaya sürdü. Neler sunacağı ve nasıl performans gösterecekleri ise kullanıcılar tarafından oldukça merak ediliyor. Michelin Defender LTX M/S2 ve Defender LTX Platinum’un piyasaya sürülmesiyle ünlü lastik üreticisi, tüm yıl kullanım kategorisinde dayanıklılık ve performansı yeniden tanımlamayı hedefliyor. Michelin Kuzey Amerika’nın kıdemli marka direktörü Deborah Hunka, “Güncellenen LTX serimiz, günümüz kamyonet sürücülerinin değişen talep ve beklentilerini yansıtıyor” dedi.

Michelin Defender LTX M/S2 Kullanım Ömrü Ne Kadar?

Michelin Defender LTX M/S2, rakiplerini önemli bir farkla geride bırakarak dikkate değer bir uzun kullanım ömrüne sahiptir. Bir Ford F-150 kullanılarak yapılan testler, 153.200 km’lik tahmini kilometre performansıyla güçlü ve bilinen markalarda rakiplerini geride bıraktığını göstermiştir. EverTread 2.0 kauçuk bileşiminden üretilen bu lastikler daha yüksek aşınma direnci sağlarken, SipeLock kılcal kanalları kullanım ömürleri boyunca tutarlı yüksek kavrama seviyeleri sunar. Michelin’in Piano Acoustic Tuning teknolojisi titreşimleri en aza indirerek gürültüyü daha da azaltır.

LTX Platinium Serisi ile Michelin Ne Fark Ortaya Koydu?

Michelin lastikleri, daha büyük ve lüks kamyonetlerin popülaritesindeki artışa hitap eden Michelin Defender LTX Platinum serisini de tanıttı. Altı ebatta ve 20 inç koltuk çapında tasarlanan bu lastikler, 110.000 km’ye kadar uzatılmış garanti kilometresi vaat ediyor. Kamyon lastiği teknolojisinden türetilen gelişmiş sırt desenleri ve kauçuk bileşimlerinden yararlanan Defender LTX Platinum, kullanım ömrü boyunca karlı ve ıslak yüzeylerde üstün yol tutuşu sağlıyor.

Michelin Arazi Lastiği Testlerinde Hangi Değerleri Elde Etti?

Dizel Chevrolet Silverado 2500 HD üzerinde yapılan denemeleri de içeren zorlu testler, Michelin Defender LTX Platinum deseninin olağanüstü uzun ömürlülüğünü ortaya koydu. Selefini geride bırakan bu lastikler, Defender LTX M/S için 59.000 km’ye kıyasla iki kat daha uzun-127.000 km menzile dayanıklılığı ile müthiş bir iş çıkardı. LTX serisine uygun olarak, hem Michelin Defender LTX M/S2 hem de Defender LTX Platinum eşit aşınmaya öncelik vererek ilk kilometreden son kilometreye kadar yumuşak ve sessiz bir sürüş sağlar.

Bir önceki yazımız olan BFGoodrich, Dakar İçin Dayanıklı Lastikler Üretecek başlıklı makalemizde bfgoodrich lastikleri ve dayanıklı lastik hakkında bilgiler verilmektedir.