Cumartesi, Mayıs 18Son Haberler:
Shadow

Oto Lastikler

Oto lastik sahası memleketimizde türlü iklimlerin tıpkı anda yaşanabiliyor oluşu sebebiyle farklı alt kategorilerinde birlikte bir hareketlilik göstermektedir. Bir çok aşırı ülkede stabil hava şartları sebebiyle tek tip lastiklere yoğun ilgi olurken, ülkemizde türlü lastik modelleri ve lastik tiplerine ilgi vardır.

Ege ve Akdeniz kıyılarındaki illerimizde yaz kış kullanılabilir halde olan dayanıklılık ve performansın ön planda bulunduğu oto lastikler tercih edilirken, Marmara ve iç Anadolu bölgelerinde yer alan vilayetlerde yaz lastiği ve kış lastiği tercih edilerek daha güvenli bir sürüş önce gözetilmektedir.

Lastikler için kullanılacakları bölgelere göre belirli standartlar getirilmiş ve bunların bir bölümü devlet kontrolü altında zorunlu kılınmıştır. Desen yapısı ile oto lastiklerin nerdeyse hepsi farklı özelliklere sahiptirler. özellikle kılcal kanal sayıları ve silika oranı yüksek olan kış lastikleri yağmurda ve karda en güvenli biçimde ilerleyebilmeniz için tasarlanmışlardır. Dört mevsim kullanılabilen lastikler kış şartlarını katı geçirmeyen ve kar yağışının görülmediği şehirlerde, güvenli bir sürüşün yanı sıra dayanıklılığı da sunabilmeleri itibarıyla tercih edilmektedirler.

Her ne kadar kabullenmek istemesek de, bu gün bile hayatımızdaki birçok etkin ve faktör natürel koşullardan etkilenerek biçimlenmektedir. Elbette bu etkenler araçlarında performans kaybı yaşayan kişilerin periyodik bakım sonrasında istedikleri performansı elde etmeleri ile aralarındaki tek engel lastikleri olduğunda yapacakları seçimleri de doğrudan etkilemektedir. Bu etkenlerin farkında olan otomotiv piyasası de aynı şekilde ihtiyaçları organik koşullara göre hesaplayarak stoklarını düzenlemektedirler. Stok sistemli çalışmakta olan oto lastik servisleri tüketiciler için yoğun şekilde ucuz fiyat yolları sunabilmektedir. özellikle izmir şuurlu oto lastik kullanması hakkında çağdaş bir ilimiz olmasının yanı sıra, otolastik sektöründeki en uygun fiyatların da bulunduğu ilimiz şekilde karşımıza çıkmaktadır.