Cumartesi, Haziran 15Son Haberler:
Shadow

Pirelli Scorpion Ice&Snow Kış Lastikleri

Pirelli-Scorpion-Ice&Snow

Pirelli’nin spor otomobiller, 4×4 ve Suv araçlar ile lüks ve büyük sedan araçlar için dizayn ettiği Scorpion Ice&Snow kış lastikleri, karlı ve buzlu zeminlerde üstün çekiş özelliği sunarken, kuru ve ıslak zeminlerde ise yüksek konfor ve üstün performans sunmaktadır.

Pirelli Scorpion Ice&Snow’da bulunan özel bileşik sırt hamurları, zorlu kış koşullarının neden olduğu kaygan yüzeylerde düşük sıcaklıklarda bile esnekliğini korur; yol tutuş ve çekiş özelliklerini üst seviyeye taşır ve geniş bir sıcaklık yelpazesinde dahi en iyi sırt yumuşaklığını korur. Bu özel sırt hamuru ayrıca geniş kanallar ve açılı sırt blokları ile şık bir sırt desen görünümüne sahiptir. Çevresel oluklar sayesinde güçlendirilmiş bu inovatif sırt desenleri, araçtaki sıvının tahliyesi sırasında maksimum drenaj imkanı sağlar. Böylelikle kızaklama direnç değerleri rakipleri ile kıyaslanamayacak ölçüde performans sağlanırken, bağımsız sırt lamelleri de karlı ve buzlu zeminlerde ekstra tutunma kabiliyeti sunar.

Eşsiz sırt tasarımının becerileri bunlarla sınırlı değil; aynı zamanda gürültü seviyesinde önemli ölçüde düşüş sağlanıyor. Kış koşullarında yolda oluşabilecek her türlü duruma karşı kusuruz fren mesafesi ve yokuşlu yollarda üst seviye güvenlik sağlayan tutunma istikrarı ve eşsiz kontrol kullanıcılara güvenli bir sürüş sunuyor. Güçlü off-road karkas dizaynı sayesinde yüksek dayanıklılık ve denge elde edilmesini kolaylaştıran Pirelli Scorpion Ice&Snow, sürücülere daha fazla direksiyon hakimiyeti sağlarken, ağır taşıma kapasitesini de artırır. Böylece sürücülerin beklentilerini fazlasıyla karşılayan lastikler, güvenlik, konfor ve desen tasarımı ile en zorlu yol ve hava şartlarında dahi en ideal lastik olarak kendini kanıtlıyor.

Pirelli Scorpion Ice&Snow, dünya çapında lider otomobil üreticileri arasında dikkatleri üzerine toplamıştır. Özellikle Chevrolet Camaro, Dodge Challenger ve Ford Mustang gibi modeller, bu lastikleri orijinal ekipman olarak kabul etmiştir. Pirelli tarafından üstün teknoloji ile geliştirilen Scorpion Ice&Snow’un dörtlü set olarak uygulanması tavsiye edilmektedir. Özellikle kış lastiklerinde bu durum çok daha önem arz etmektedir. Sürücülerin tüm tekerlek pozisyonlarında aynı lastikleri tercih etmeleri birçok lastik üreticisi firma için önerilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Lastik konusu ve fiyatları ile ilgili başlıklı makalemizde lastik fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.