Cumartesi, Mayıs 18Son Haberler:
Shadow

Roland Steinberger Michelin Avusturya’nın İdari Müdürü Oldu

Roland Steinberger (42), 1 Kasım 2020’de Michelin Avusturya’nın idari müdürü olarak çalışmaya başladı. İşletme mezunu olan Steinberger, Fransız lastik üreticisi için sekiz yılı aşkın bir süredir çeşitli satış pozisyonlarında çalıştı ve aynı zamanda lastik ticareti alanında da uzun yıllar deneyim kazandı. Roland Steinberger, yakın zamanda Avusturya’da binek araç departmanında satış müdürü olarak görev yapmıştı. Steinberger ile birlikte aynı pozisyonda görev yapmaya devam edecek olan Philipp Ostbomk, aynı zamanda Almanca konuşulan bölge için DACH Genel Müdürü ve B2B Satış Direktörü görevlerini üstlenecek.

Avusturya Pazarı Michelin için Stratejik Önem Taşıyor

Roland Steinberger: “Avusturya pazarı DACH bölgesi için stratejik olarak çok önemli. Bu nedenle yerel müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için geleceğe yönelik bir satış ekibi kurmak çok daha fazla önem taşıyordu.”
Philipp Ostbomk da benzer bir açıklamada bulundu: “Hem ticaret hem de filo işi ile ayrı ayrı bağlantılı olan Avusturya, çok özel bir pazar. Bunun için örneğin lastik yönetimi sürecinde farklı ihtiyaçlar ortaya çıkabiliyor. Bir Avusturyalı olan Roland Steinberger, pazarın zorluklarını mümkün olan en iyi şekilde karşılayacak doğru deneyime sahip.”