Perşembe, Temmuz 18Son Haberler:
Shadow

Yeni Audi SQ8 TDI Fabrikadan Hankook Lastikleri ile Çıkacak

Audi Q8 serisinin başarılı orijinal ekipmanlarını tedarik eden Hankook, şimdi üreticinin bir başka sportif modeli Audi SQ8 TDI için lastik sunuyor. Ventus ve Winter i*cept serilerinin ultra yüksek performans lastikleri, Audi Q8 için olduğu gibi bu araçta da başlangıç için 21 inç, gelecekte 22 inç ebatlarında yer alacak. İlerici tasarım ve öncü teknoloji, otomobil üreticisinin Q ailesini karakterize ediyor. Audi SQ8 TDI, Q8 serisinin sportifliğini özellikle vurguluyor. 

Hankook Audi Araçlarının Performansına Katkı Sağlıyor

Dört kapılı SUV araçta Hankook’un iki lastik serisine ait ultra yüksek performans lastikleri kullanılacak. Yaz lastiği Hankook Ventus S1 evo 3 SUV ve kış lastiği Winter i*cept evo 2 SUV araçta sırasıyla 285/45 R21 113 Y XL ve V XL ebatlarında yer alacak. İlerleyen zamanda; Hankook Ventus S1 evo 3 SUV, 285/40 R22 ebatında da kullanılacak. Hankook’un OE Bölüm Başkanı Hyunjun Cho: “Audi SQ8 TDI’nın fabrikadan Hankook lastikleri ile çıkmasından çok memnunuz. Uzun süredir devam eden ortaklığımız çerçevesinde; birçok sportif Audi modelini donattık. Audi Q8’de olduğu gibi, Audi SQ8 TDI için de modern ultra yüksek performans lastiklerimizi sunmaktan gurur duyuyoruz.”     

Hankook Yüksek Hızlarda Üstün Performans Sunuyor

Hankook OE departmanı başkan yardımcısı Moonhwa Hong: “Geliştirme sürecinde en önemli nokta lastik tasarımıydı. Audi Q8 gibi büyük bir SUV olan Audi SQ8 TDI için tasarlanan lastikler, yük altında yüksek hızda ilerleyebilmesi için daha yüksek yük endeksine sahip. Lastik yapısının dayanıklılığı da elbette özellikle önemliydi. Ayrıca, lastiğin hem ıslak hem kuru zemin koşullarında istenilen performansı göstermesi için de ayrıca özen gösterdik.” 

Kuru ve Islak Zeminlerde Yüksek Yol Tutuşu: Hankook Ventus S1 evo 3 

Hankook Ventus S1 evo 3, lastik yanağında kullanılan özel malzeme ile güçlendirilmiş yanak yapısına sahip. İki katmanlı karkas ve aramid kompozit malzemenin kullanılması, lastiğin dayanıklılığını üst seviyeye çıkarıyor. Bu, lastiğe kayda değer ölçüde daha iyi sürüş dengesi ve daha uzun ömür sağlıyor. Ventus S1 evo 3, çok farklı sıcaklıklarda bile yüksek tutuş seviyesini koruyor. Hem kuru hem de ıslak zeminlerde sportif dinamik performans, lastik sırtında kullanılan doğal reçine içeren bileşik ile garanti ediliyor.

Bir önceki yazımız olan CV-R Geliyor ve Shell 1 LİTRE YAKITLA 2980 KM başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.