Cumartesi, Mayıs 18Son Haberler:
Shadow

Yeni Yaz Lastiği Yokohama BluEarth-GT AE51 Türkiye’de Satışta

İlk etapta geçtiğimiz yıl Japonya’da satışa sunulan Yokohama BluEarth-GT AE51 , şimdi Türkiye pazarında da yer alıyor. Yeni Yokohama yaz lastiği , hem yüksek performans  sergiliyor hem de yakıt tasarrufu sağlıyor. Japon lastik devi, Mart ayında yaptığı açıklamada lastiğin Avrupa, Asya, Orta Doğu, Latin Amerika, Okyanusya ve Afrika’da da satışa sunulacağını duyurmuştu. Yokohama BluEarth-GT AE51 ,  155 / 65R14 ila 245 / 35R19 arasında, toplamda 66 ebat seçeneğine sahip. Ebat seçenekleri, pazarlara göre farklılık gösterebiliyor.

Yokohama BluEarth-GT AE51 Çok Yönlü Performans Sergiliyor

Lastik isminde yer alan “GT” uzun mesafeli sürüşü ifade eden “Grand Touring”in kısaltması. Yokohama BluEarth-GT AE51 , özel tasarımı sayesinde birçok yönden avantaj sağlıyor. Yeni Yokohama yaz lastiği , yüksek manevra kabiliyeti sergilemenin yanı sıra; yakıt tasarrufunu arttırıyor. Aynı zamanda sürüş sırasında konforu arttırıyor ve yüksek stabilite sunuyor. Yokohama BluEarth-GT AE51 ile önceki BluEarth-A serisinin ıslak zemin performansı korunurken yakıt tüketimi azaltılıyor.

Yokohama BluEarth-GT AE51 Yakıt Tüketini Düşürüyor

Yokohama BluEarth-GT AE51 , özel asimetrik deseni sayesinde direksiyon hâkimiyetini arttırıyor. Özel tasarım, aynı zamanda yüksek sürüş konforu sağlıyor. Yeni Yokohama yaz lastiği , geniş kanalları sayesinde ıslak zeminde yüksek performans sunuyor. Özel tasarım, zeminle temasın her koşulda korunmasını sağlıyor. Yokohama BluEarth-GT AE51 yaz lastiğinin özel lastik hamuru, enerji kaybının ve aşırı ısınmanın önüne geçiyor.

Yokohama Yaz Lastiği Desenleri Çevre Dostu Felsefeyle Üretiliyor

Yokohama, özel BluEarth lastik serisi ile yüksek performansa sahip çevre dostu ürünler sunuyor. Japon lastik devi, “çevre, insan ve toplum dostu” üretim felsefesi ile ön plana çıkıyor. Yokohama BluEarth-GT AE51 “Grand Touring” kategorisinde yer alıyor ve çok yönlü performans sergiliyor. Seride yer alan diğer lastik desenleri arasında; yüksek performanslı SUV araçlar için BluEarth-XT AE61, MPV’ler için BluEarth RV-02, binek araçlar için ise BluEarth-Es ES32 de yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Falken Porsche ile Sanal Yolculuk Deneyimi Sunuyor başlıklı makalemizde seyahat ve yolculuk hakkında bilgiler verilmektedir.