Cumartesi, Haziran 15Son Haberler:
Shadow

Yokohama Lastikleri Yeni Başkanını Tanıttı

Yokohama Lastikleri, Hiroyuki Shioiri’nin yerini alacak olan Gregorio Borgo’nun şirketin Avrupa bölümünün yeni başkan ve CEO’su olacağını duyurdu. Borgo, daha önce bir diğer premium lastik markası olan Pirelli’de şirketin Çin ve Japonya bölümleri de dâhil olmak üzere üst düzey yönetim pozisyonlarında bulundu . 2018’den yakın zamana kadar ise Prometeon Lastik Grubu’nun COO’su olarak görev yaptı. Bogo’nun lastik endüstrisi içerisindeki kariyeri 26 yıla yayılıyor. Yokohama Lastikleri’nin bu personel değişikliği kararı 10 Ekim’de uygulamaya konuldu.

Gregorio Yokohama Lastikleri için Gerekli Deneyime Sahip

Sioiri: “Gregorio’nun Yokohama Lastikleri Avrupa Başkanı olarak atanmasıyla birlikte, yerel pazarda hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olacak bir lidere sahip olacağımızdan eminiz. Bu yıl boyunca Yokohama; Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Polonya ve Slovakya gibi çeşitli pazarlardaki Yokohama Europe GmbH ofislerine entegre oldu. Gregorio, bu yapıları bir araya getirmek ve markamız için parlak bir gelecek sağlamak için gerekli çok kültürlü deneyime ve bilgiye sahip.”

Sioiri, premium lastik üreticisinin Avrupa kuruluşlarının yanı sıra; İskandinav, İngiliz, İber Yarımadası ve Fransız yan kuruluşlarının yönetim kurulu başkanı olarak görev yapacak. Ayrıca Danimarka ve İsviçre bölümlerinin ve Polonya merkezli Yokohama CEE Spółka hayvanat bahçesi ticaret şirketinin başkanı da olacak.

Yokohama Lastik Hangi Ülkenin?

Japonya menşeili Yokohama Lastikleri, 13 Ekim 1917’de kurulmuştur. Lastik endüstrisi içerisinde 100 yıldan fazla tecrübeye sahiptir. Üst düzey Japon teknolojisi ile geliştirilen premium lastik desenleri, yüksek yol tutuş performansları ile bilinmektedir. Yokohama, sektörde geniş ürün yelpazesi, 4×4 ve sportif binek otomobil lastikleri ile öne çıkmıştır. Türkiye’de satışta olan Yokohama Advan yaz lastiği serisi, üstün manevra kabiliyeti ve yüksek viraj performansı sunmaktadır. Hem ıslak hem kuru zeminde yüksek yol tutuşu ve kısa fren mesafeleri ile güvenlik sağlamaktadır.

Yokohama Lastikleri Nerede Üretiliyor?

Yokohama Lastikleri ‘nin ana merkezi Japonya’da yer almaktadır. Markanın üretim, Ar-Ge ve yönetim merkezleri; ABD, Rusya, İngiltere, Almanya, Fransa da dâhil 100’ün üzerinde ülkeyi kapsamaktadır. Premium lastik markasına ait ürünler; Avrupa, Orta Doğu, Asya, Okyanusya, Kuzey ve Güney Amerika ülkelerinde satışa sunulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Yeni BFGoodrich Arazi Lastikleri Satışa Sunuluyor başlıklı makalemizde arazi lastikleri, bfgoodrich lastikleri ve off-road lastikler hakkında bilgiler verilmektedir.