Pazar, Nisan 14Son Haberler:
Shadow

Acil Durumlar İçin Pratik Çözüm: Lastik Tamir Spreyi

Yolda kalmak hiç kimsenin başına gelmesini istemediği bir durumdur. Lastik tamir spreyi kullanarak bu durumun önüne geçebilmeniz mümkün oluyor. Ancak unutulmamalıdır ki, bu ürünler geçici bir çözüm sunar ve lastik tamir spreyi kullandıktan sonra lastiğinizi en kısa sürede tamir ettirmeniz gerekmektedir. Şimdi gelin birlikte lastik tamir kitlerinin avantajları ve kullanım kolaylığı ve dikkat edilmesi gereken noktalara değinelim.

Lastik Tamir Spreyi Kullanmanın Avantajları Nedir?

Lastik tamir spreyleri, delinmiş veya patlamış lastiği hızlıca onararak sizi yola devam ettirebilir. Bu ürünler, içerisinde bulunan ve hava ile temas ettiğinde kauçuk form alan özel formüller sayesinde, patlayan lastikleri tamir eder ve belirli bir basınca kadar şişirebilir.

Lastik Tamir Spreyi Kullanımı Kolay mı?

Lastik tamir spreyleri, kullanım kolaylığı açısından oldukça avantajlıdır. Patlayan lastiğin supabını zemine basmayacak şekilde park edip, ürünü iyice çalkaladıktan sonra lastiğin supabına vidalayarak uygulayabilirsiniz. Kısa bir süre yol alarak lastiğin içinde eşit şekilde dağılmasını sağladığınızda, lastikteki hasarlanan bölge kapanacaktır.

Lastik Tamir Spreyi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lastik tamir spreyleri, jantlardan kaynaklanan büyük yamuklukları ve lastikteki büyük yarıkları tamir etmez. Bu ürünler sadece acil durumlarda kullanılmalı ve en kısa zamanda lastiğin tamir ettirilmesi önerilir. Piyasada birçok lastik tamir spreyi markası ve modeli bulunmaktadır. Fiyatlar ise genellikle ürünün markasına ve içeriğine göre değişiklikler gösterir.

Bir önceki yazımız olan HL ve XL Lastikler: Yük Kapasitelerine Göre Karşılaştırma başlıklı makalemizde hl lastik ve xl lastik hakkında bilgiler verilmektedir.