Cumartesi, Mayıs 18Son Haberler:
Shadow

Bridgestone Potenza Sport Yaz Lastiği ve Lamborghini V12 HPEV Revuelto

Lamborghini en yeni V12 yüksek performanslı elektrikli aracı Revuelto, Bridgestone’un ısmarlama Potenza Sport yüksek performans yaz lastiği ile üretiliyor. Özel lastikler 20inç-22inç çaplarında mevcuttur ve aracın yüksek performans kapasitesini artırmak için tasarlanıyor. Bridgestone, lastiklerin ön akstaki üç elektrik motoru ve arkadaki bir V12 motor tarafından sağlanan gücü idare edebilmesini sağlamak için, Avrupa’daki araştırma ve geliştirme merkezinde Bridgestone’un Sanal Lastik Geliştirme teknolojisini kullanarak özel Potenza Sport yaz lastiklerini geliştiriyor. Bu sayede mühendisler, fiziksel prototipler oluşturmadan önce lastiğin dijital versiyonlarını sanal bir dünyada oluşturup test ederek geliştirme sürecinde hammadde tasarrufu sağladı ve CO2 emisyonlarını azaltıyor.

Yüksek Hızlarda Bridgestone Potenza Sport Yaz Lastiği Performansı Nasıl

Bridgestone Potenza Sport yaz lastikleri yüksek hızlarda mükemmel performans, hassas direksiyon tepkisyle kuru ve ıslak yüzeylerde yüksek seviyede yol tutuşu sağlıyor. Revuelto için özel olarak üretilen Bridgestone Potenza Sport lastikleri önde 265/35 ZRF20 ve arkada 345/30 ZRF21 ebatlarında ve ayrıca önde 265/30 ZRF21 ve arkada 355/25 ZRF22 ebatlarında üretiliyor Hepsi Bridgestone’un Run-Flat Teknolojisi ile sunuluyor. Araç için ayrıca önde 265/35 ZR20 ve arkada 345/30 ZR21 Potenza Sport ile bir performans kurulumu da tasarlanıyor. Bridgestone’un ısmarlama Blizzak LM005 kış lastiği de kış kullanımı için bir seçenek oluyor.


Lamborghini Bridgestone Ortaklığını Nasıl Değerlendiriyor?

Lamborghini Pazarlama Direktörü Cristian Mastro, “Bridgestone ile bir kez daha özel lastik ortağımız olarak çalışmaktan özellikle memnuniyet duyuyoruz” diye ekledi. “Yeni Revuelto’daki bu ortaklık, Huracán STO, EVO, Tecnica ve Sterrato modelleri için özel olarak tasarlanmış Bridgestone lastiklerinin yakın zamanda geliştirilmesinin ardından, süper otomobillerimizde Bridgestone ile olan güçlü iş birliğimizi sürdürüyor.” Şeklinde değerlendirdiklerini açıklıyor.

Bridgestone Potenza Sport Yaz Lastiği Nasıl Geliştirildi?

Bridgestone Yetkilisi Steven De Bock, “Bridgestone, Lamborghini için Revuelto’nun karakterini mükemmel bir şekilde tamamlayan ve geliştiren OEM yaz lastikleri geliştirdi” dedi. “Run-Flat Teknolojisi ile birlikte performanstan ödün vermeden yüksek güçlü bir araç için gerekli yol tutuş özelliklerini sunan lastikler yarattık. Ayrıca sürücülerin ihtiyaçlarına uygun bir kış lastiği seçeneği sunarak Lamborghini Revuelto modelinin tüm yıl boyunca her koşulda kullanılabilmesini sağladık.” açıklamalarında bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Michelin ve Pirelli Lastikleri ABD Tüketici Değerlendirmesinde Yükselişte başlıklı makalemizde Michelin Lastikleri ve pirelli lastikleri hakkında bilgiler verilmektedir.