Cumartesi, Haziran 15Son Haberler:
Shadow

Michelin ve Pirelli Lastikleri ABD Tüketici Değerlendirmesinde Yükselişte

JDPower analistleri, lastik ürünleri kullanımında tüketici memnuniyeti için ünlü markaların yeni bir derecelendirmesini sağladı. Bir süre önce de JDPower, Amerikalı sürücülerin orijinal ekipman lastiklerinden ne kadar memnun olduklarına dayanan yeni bir lastik markaları sıralaması yayınladı. Analistler, genel olarak memnuniyet seviyesinin 2022 yılına kıyasla arttığını ve 1000 puanlık bir ölçekte 794’ten 799 puana yükseldiği farkedildi. Ayrıca elektrikli araç sahipleri arasında bu göstergenin bir kerede 62 puan arttığını belirtti.

Elektrikli Araç Pazar Payının Katkıları Nedir?

JDPower’da Otomobil Parçaları Tedarikçileri ve Alternatif Enerji Mobilitesi Karşılaştırma Uzmanı Ashley Edgar, “Üreticilerin elektrikli araç lastiklerinin performansını özellikle titreşim ve gürültü azaltma açısından iyileştirmeye çalışmasının bir etkisi oldu” dedi. “Elektrikli araçların pazardaki payı arttıkça, bu parametrelerin tüketici memnuniyeti üzerinde önemli bir etkisi olduğundan, otomotiv ve lastik üreticileri bu çalışmayı sürdürmek için iş birliği yapmalıdır.” görüşlerinde bulundu.

Değerlendirmede Pirelli ve Michelin Lastikleri Hangi Dereceleri Aldı?

Yıllık sıralamalar sürüş kalitesi, aşınma, kavrama/kullanım ve görünüm açısından lastik derecelendirmelerine dayanmaktadır. Michelin ve Pirelli lastik markalarının da yer aldığı değerlendirmede dört sürücü sınıfı dikkate alındı. Lüks, standart, spor ve pikaplar / SUV’lar, ancak spor otomobil segmentinde bir derecelendirme derlemek için çok az derecelendirme vardı. 2023 yılında Michelin lüks otomobil ve pikap/SUV lastik sıralamalarında birinci olurken, Pirelli standart binek otomobil kategorisinde birinci oldu.

Michelin Lastik Firması Kazandığı Başarıyı Nasıl Değerlendirdi?

Michelin Kuzey Amerika Pazarlama Başkan Yardımcısı Caitlin Berry, “Her tür sürücü için en iyi lastikleri üretmeye kararlıyız, bu nedenle 98 ve 99 JDPower ödüllerimizi almaktan heyecan duyuyoruz” dedi. “Markamız ABD’de en çok ödül alan marka olmaya devam ediyor ve tüketicilerin kendilerinin de yüksek puanlar alması bu ödülü daha da önemli kılıyor.” Değerlendirmelerinde bulundu. Markalar içerisinde üst üste birincilik elde eden olarak Premium lastik üreticisi Michelin öne çıkıyor. Lüks lastik segmentinde tam olarak 20 yıldır üst üste kazanıyor ve gerçekleştirilen yeni sıralama 32.000’den fazla sürücünün katıldığı bir ankete dayanıyor.

Bir önceki yazımız olan Yeni Nissan Fairlady Z için Bridgestone Potenza S007 Lastikler Seçildi başlıklı makalemizde bridgestone lastikleri ve Nissan Fairlady Z hakkında bilgiler verilmektedir.