Cumartesi, Haziran 15Son Haberler:
Shadow

Conti Suprim Teknolojisi ile Continental Kamyon Lastikleri Güçleniyor

Continental kamyon lastikleri için elastikiyet, güç ve aşınma direncini arttıracak Conti SupRim Teknolojisi geliştirildi. Bu teknoloji ile lastiklerin topuk bölgesinde eskimeye karşı dirençli yeni modifiye edilmiş bir kauçuk kullanılıyor. Yeni teknoloji, Hindistan, Modipuram’daki Continental lastik fabrikası içerisinde üretilen tüm radyal kamyon lastiklerde kullanılacak. Daha kötü yol ve değişken hava koşullarından dolayı bu güçlendirilmiş lastiklerin yalnızca Hindistan, Malezya dahil Asya-Pasifik bölgesindeki ülkelerde satılması planlanıyor.

Premium lastik üreticisi, Hindistan ve diğer Asya ülkelerinde hava ve yol koşullarının büyük ölçüde değişkenlik gösterebileceğini belirtiyor. Bundan dolayı Continental kamyon lastikleri, aşınmaya karşı daha fazla dirençli olmalı. Bununla birlikte, lastiğin takılması ve sökülmesi sırasında, damak bölgesi gerilerek daha kırılgan ve hasara meyilli hale geliyor. Bu teknoloji, karkası kaplama için uygun hale getirebilir. Lastik topuk gücünü artıran Conti SupRim teknolojisi, özellikle lastiklerin genellikle birden çok kez kaplandığı Asya ülkeleri için geliştirildi.

Premium lastik markası, normalde kamyon lastiklerinin topuk mukavemetinin kullanım ömrü sonunda tipik olarak %75 azaldığını belirtiyor. Yeni Continental kamyon lastiği teknolojisi ise ilk kullanım sırasında ve ilk kaplamanın sonuna dek topuk kuvvetinin aynı seviyede kalmasını sağlıyor. Conti SupRim lastiğin çoklu kaplanabilirliğini artırarak kullanıcı maliyetlerini azaltıyor ve şirket ayrıca yeni teknolojinin “lastik montaj sürecini dört kat basitleştirdiğini” de ekliyor.

Continental Hindistan yeni Genel Müdürü Sameer Gupta: “Conti SupRim Teknolojisi Hindistan pazarında benzersizdir. Yeni gelişme, filolara ve araç sahiplerine yönelik marka cazibemizi artıracak ve inovasyon ve ürün mükemmelliğindeki liderliğimizi sergileyecek. Conti SupRim Teknolojisi ile Hint filolarına güvenliği artıran dayanıklı ve güvenilir lastikler sağlayacağız. Asya’daki müşterilerimiz bu teknolojiyi takdir etti ve aynı sonuçları Hindistan’da da görmeyi umuyoruz.”

Bir önceki yazımız olan Yokohama Lastikleri Yeni Başkanını Tanıttı başlıklı makalemizde yokohama hakkında bilgiler verilmektedir.