Cumartesi, Mayıs 18Son Haberler:
Shadow

Lastik Şişirme Sistemi Çözümü BFGoodrich Tarafından Tanıtıldı

Halihazırda çöl yarışlarından kaya yuvarlanmalarına kadar en zorlu koşullar için off-road yarışları üreten BFGoodrich Lastikleri, off-road sürücülerinin kabinden çıkmadan lastik basıncını değiştirebilmelerini sağlayan BFGoodrich ActivAir merkezi lastik şişirme sistemini kamuoyuna tanıttı. BFGoodrich ActivAir lastik şişirme sistemi sayesinde kayalar, kum, çamur vb. dahil olmak üzere çeşitli arazi türlerinde çekişi olabildiğince hızlı bir şekilde artırabilirsiniz.

BFGoodrich ActivAir Teknolojisi Nerede Test Edildi?

BFGoodrich lastikleri ActivAir teknolojisi, Dakar Rallisi ve Ultra4 Yarışı gibi ekstrem koşullar altında geliştirilmiş ve test edilmiş patentli bir teknolojidir. Sürücü, kaplama türüne bağlı olarak dört moddan birini seçebilir ve sistem basıncı artırır veya azaltırken, daha deneyimli kullanıcılar istenen basınç seviyesini manuel olarak belirtme olanağına sahiptir. Optimal olarak seçilen basınç sayesinde yapışma seviyesi artar.

Lastik Şişirme Sistemi Off-Road Tutkunlarına Nasıl Hitap Edecek?

BFGoodrich Genel Müdürü Harold Phillips, “BFGoodrich’in yeni teknolojisi off-road tutkunlarının araçlarının performansını optimize etmelerine yardımcı olacak ve bu gelişme aynı zamanda off-road sürüşünü daha güvenli hale getirmeye devam etmemizi sağlayacak” şeklinde açıklamalarda bulundu.

BFGoodrich ActivAir Teknolojisi Teleflow Tarafından Geliştirildi

ActivAir, özel geliştirilmiş havalı supapların üreticisi olan ve bir ekranla kontrol ünitesi yaratan Teleflow tarafından geliştirilmiştir. Off-road aks uzmanı Dynatrac da önemli bir ortaktı. Dynatrac’ın sahibi Jim McGean, “Yeni sistem her türlü yüzeyde en uygun lastik basıncının kullanılmasını mümkün kılıyor,” dedi. “Ve tamamen otomatik!”

Bir önceki yazımız olan Prinx HiFleet HL1 Tüm Hava Koşullarına Uygun Ticari Lastik başlıklı makalemizde Prinx lastikleri hakkında bilgiler verilmektedir.