Cumartesi, Mayıs 18Son Haberler:
Shadow

Nokian Hakkapeliitta 10 Lastikleri Zorlu Zemin Koşulları İçin İddialı

Nokian Hakkapeliitta 10 lastikleri, buzlu zemin işareti olan AB etiketi ile geliyor. Bu işaret, buzlu zemin için özel olarak geliştirilmiş Nordik lastikleri tanımlamak için kullanılıyor. Çivili kış lastikleri yanı sıra, nçivisiz lastikler de bu koşullar için mevcut. Hakkapeliitta 10 ise çivili Nokian kış lastiği desenlerinden biridir ve Finlandiyalı üreticinin en zorlu buzlanmış zemin koşulları için ideal olan kış lastiği desenidir.

Nokian Hakkapeliitta 10 SUV ve EV Araçlar İçin Uygun mu?

Nokian Hekkapelitta 10 , karlı zeminde yüksek performans sunmak için sahneye çıkıyor. Buzlu zemin üzerinde yol tutuşu sembolüne de sahip olan Nokian Hakkapeliitta 10 Elektrikli araçlar (EV) ve SUV araçlar için uygun olacak. Bu sembol lastik yanağı üzerinde ‘’buzlu dağ’’ işaretlemesi ile yer alacak. Bu işaretlemeyi barındırmak için bağımsız kuruluşlarca Nokian çivili kış lastiği çeşitli testlere tabii tutulmuştur. Performans olarak, sert kütle haline gelmiş karlar arasında bu lastikler oldukça iyi verimlilik sunmaktadır.

Nokian Hakkapeliitta 10 lastikleri Adına Çekiş Gücü Tescillendi

Nokian Hakkapeliitta 10 lastikleri, Uluslararası Standardizasyon Örgütü (ISO) tarafından kabul görmüş buzlu dağ sembolünü yanak bölgesinde taşımaktadır. Aynı zamanda, Nokian çivili kış lastiği, yanak bölgesinde 3PMSF (3 Tepeli Dağ Kar Tanesi) işaretlemesini de üzerinde bulundurmaktadır. Bu işaretleme, Nokian Hakkapeliitta 10 lastiklerinin bağımsız kuruluşlar tarafından 0 derece altında test edilerek karla kaplı zeminlerde çekiş gücünün onaylandığını göstermektedir.

Nokian Hakkapeliitta 10 Zorlu Kış Koşullarında Güven Veriyor mu?

Nokian Hakkapeliitta 10 gibi tüm kış lastikleri, yeni “Buzlu Zemin Yol Tutuşu” işareti almak için standart testlerle değerlendirilmektedir. Nokian lastikleri, bu işareti almak için bağımsız bir laboratuvarda uluslararası standartlara uygun olacak şekilde buzlu zemin fren testini tamamlamıştır. Testten geçmenin şartı referans olarak gösterilen lastikten en az %18 daha iyi fren performans gösterilmesidir. Nokian çivili kış lastiği deseninin buzda frenleme testini geçmesi, fren performansının da oldukça kuvvetli olduğunu göstermektedir.

Nokian Ürün Direktörü Steve Bourassa: ‘’Güvenlik İçin Sürekli Çalışıyoruz’’

Markanın Ürün Direktörü Steve Bourassa: “Yeni sembol, sürücülere kış lastiklerimizin en zorlu koşullarda bile performanslarından tamamen emin olmalarını sağlayacaktır. Nokian kış lastiği üreticileri olarak, ürünün inovasyonunda pazar lideri olmaya devam etmek ve yüksek düzeyde yol güvenliğini korumak için sürekli çalışmaktayız.”

Bir önceki yazımız olan Manuel Neuer Michelin Marka Elçisi Olarak Çevre Bilincini Destekliyor başlıklı makalemizde mchelin lastikleri hakkında bilgiler verilmektedir.