Cumartesi, Haziran 15Son Haberler:
Shadow

Nokian Lastikleri Anahtar Bayrak Sembolü Kazandı

Nokian Lastikleri , Finlandiya Çalışma Derneği tarafından Anahtar Bayrak sembolü ile ödüllendirildi. Anahtar Bayrak sembolü, Finlandiya’da üretilen ve kafa kafaya maliyetinin yüzde elli veya daha fazlasının yerli içeriğini oluşturan ürünler veya hizmetler için verilir. Nokian kış lastikleri kategorisinde yerli üretimin önde gelen simgelerinden olduğunu yine gözler önüne serdi.

Ayrıca, şirketin ürünlerinin Finlandiya’da tasarlandığını ve Finlandiya tasarımına yatırım yaptığını gösteren Design from Finland markası da verilir.

Nokian Lastikleri Satışını Alınan Sembol Etkileyecek mi?

Nokian Lastikleri için kazanılan bu Anahtar Bayrak sembolü 1965 yılından beri kullanılmaktadır ve ülke içi kalite, güvenilirlik, güvenlik, sorumluluk ve istihdam gibi olumlu imajlar ile ilişkilendirilir. The Association for Finnish Work pazarlama müdürü Reetta Mentu’ya göre, sembol ile ödüllendirilen şirketlerin %92’si sembolün ürün ve hizmetlerinin lastik satışı oranını artırdığını belirtmektedir.

Nokian Lastikleri Ağır İş Makineleri Sektöründe Hangi Aşamada?

Nokian Lastikleri yönetim kurulu başkanı Manu Salmi, “Müşterilerimize ve paydaşlarımıza lastiklerimizin nerede tasarlandığını ve üretildiğini bildirmek istemiştik” dedi ve “Uzun tarihimiz ve bilinen uzmanlığımız, sektörümüzdeki dünya sektör sıralamasının en yükseğini temsil ediyor. Örneğin, ormancılık faaliyetlerinde kullanılan Nokian lastikleri bunun en iyi örneğidir” demiştir.

M.Salmi Gururla Ekledi: ‘’Dünya Çağında Bir Oyuncuyuz’’
Nokian 205 55 r16 kış lastiği de sürdürülebilir ürünler arasında kendisine yer bulan grup içerisinde yer almaktadır.

Nokian Lastikleri genel müdürü: ‘’Son yıllarda şirket ürün geliştirmeye yatırım yaptı ve 2020 yılında Nokian’da yeni bir araştırma ve geliştirme merkezi açtı. Salmi, “Ürünlerimiz için; Örneğin (Ağır makineleri için lastikler ve jantlar) dahilinde seçilen tüm malzemeleri sürdürülebilirlik ve güvenlik açısından seçiyoruz” dedi.

M.Salmi son olarak: “Dünya çapında bir oyuncuyuz. Ve uluslararası ekibimiz ve ortak ağımız olmasaydı bunu iyi yapamayacaktık. Finlandiyalı köklerimizden çok gurur duyuyoruz.’’ diyerek görüşlerini dile getirmiştir.

Bir önceki yazımız olan Nokian Hakkapeliitta 10 Lastikleri Zorlu Zemin Koşulları İçin İddialı başlıklı makalemizde nokian lastikleri hakkında bilgiler verilmektedir.