Cumartesi, Haziran 15Son Haberler:
Shadow

2021’in Başında İkinci El Araç Satın Almak Kârlı mı?

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) başkanı Aydın Erkoç, ikinci el araç piyasasıındaki son gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Erkoç, Covid-19 salgını sırasında global ölçekte etki yaratacak yeni bir olay yaşanmadan düşük ikinci el araç fiyatları değerlendirilmeli yorumunda bulundu. Başkan Erkoç, son 10 ayda %18,9 oranında artan fiyatların araç satın almak isteyenler kadar otomobil firmalarını da şaşırttığını söyledi.

2020’de İkinci El Araç Satışları Yükseldi

İkinci el otomobil fiyatlarında görülen ve %10’a varan fiyat düşüşü, araç satın almayı planlayanlar için fırsat yaratıyor. 10 ay içerisinde ikinci el araba fiyatları sürpriz bir şekilde yükseldi. Bunun sonucunda 7000 adet ikinci el araç satıldı. Sınırların kapanması ile birlikte birçok ülkede otomobil üretiminin durması da satış patlaması üzerinde etkili oldu.

“İkinci El Araç Almak için En Uygun Zaman”

Hem döviz kurlarındaki dalgalanmalar hem pandemi nedeniyle devam eden belirsizlik, emlak ve ikinci el otomobil piyasalarında değişimlerin yaşanabileceğine işaret ediyor. Bu nedenle içinde bulunduğumuz dönem, 2. el otomobil satın almak için en düşük riskli zamanlardan biri olarak değerlendiriliyor. Aynı zamanda 2021’de çok sayıda yeni aracın da piyasaya sürülmesi bekleniyor. Uzmanlar, ikinci el piyasasındaki fiyat düşüşünün istikrar vaadetmediğini söylüyor. Araçlarını satmak isteyen sürücülerin mümkünse bir süre beklemesi tavsiye ediliyor.

İkinci El Araç Fiyatları 2021’de Düşecek mi?

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu başkanı Aydın Erkoç, 2021 yılında dengelerin değişebileceğini söylüyor. 2021 için hem iyimser hem kötümser senaryolar bulunuyor. Erkoç, tekrar sınırların kapanması ile birlikte ikinci el otomobillerin daha fazla revaçta olabileceğini söylüyor. Bu nedenle ikinci el otomobilleri vakit kaybetmeden satın alan tüketicilerin kâr elde edebileceği öngörülüyor.

Bir önceki yazımız olan BMW M4’te Continental SportContact 6 Lastikler Kullanılacak başlıklı makalemizde bmw m4 ve Continental SportContact 6 Lastikler hakkında bilgiler verilmektedir.