Cumartesi, Mayıs 18Son Haberler:
Shadow

BFGoodrich 2021 Dakar Rallisi’ne Katılacak

Dünyanın en zorlu arazi yarışı olan Dakar Rallisi, BFGoodrich lastikler için ideal bir test sahası. 7.500 kilometreden daha uzun mesafede gerçekleştirilen arazi yarışında kayalık ve keskin taşlarla kaplı zeminler, kanyonlar, kum zeminler, dağlar bulunuyor. Bu nedenle Dakar Rallisi’nde kullanılacak lastiklerin hem benzersiz yol tutuş performansı ve çekiş gücüne hem de yükek dayanıklılığa ve aşınma direncine sahip olması gerekiyor. Lastiklerin direksiyon performansı da yarışlar kapsamında önem taşıyor.

BFGoodrich Lastikler Yüksek Arazi Performansını Garantiliyor

2021 Dakar Rallisi kapsamında yüksek arazi performansını garanti etmek için takımlara BFGoodrich All Terrain T / A KDR2 +, MUD TERRAIN T / A KM3 ve BFGoodrich T / A KM3 UTV / SSV lastikleri sunuluyor. Gelecek yarışlarda daha önce 2018 Dakar Rallisi’nde görücüye çıkan BFGoodrich All Terrain T / A KDR2+’nın geliştirilmiş bir versiyonu sunulacak. Carlos Sainz ve Lucas Cruz’un MINI JCW Buggy zaferine katkıda bulunan lastiklerin karkası yenilendi.

BFGoodrich Takımların Sadece Yarışa Odaklanmalarını Sağlayacak

BFGoodrich’in Ralli Teknik Direktörü Jérôme Hancart: “Teknik ekibimiz, BFGoodrich All Terrain T / A KDR2 + lastiğinin en son teknik özelliklerini, Suudi Arabistan’da gerçekleştirilecek ikinci rallinin arazi özelliklerine göre uyarladı. Mühendislerimiz, ürünlerimizin genel performansına katkıda bulunan farklı kriterlerin sınırlarını zorlayarak, takımların lastikleri hakkında endişe etmeden %100 spora odaklanabilmelerini sağlayacak.”

Yenilenen BFGoodrich KM3 de Rallide Kendine Yer Bulacak

Dakar Rallisi’nde ilk defa 1980’de piyasaya sunulmuş olan ilk radyal arazi lastiği olan BFGoodrich KM3’ün beşinci nesli de yer alacak. Yolda kullanım için de onaylı olan lastik, yıllar içerisinde yarışlarda elde edilen tecrübelerden de yararlanılarak sürekli olarak geliştirildi. BFGoodrich KM3, hem kum hem çamur zeminlerin üstesinden gelmek; en dik yamaçlara tırmanmak veya kum tepelerinin üstesinden etkili bir şekilde geçebilmek üzere tasarlanmış bir lastik olma özelliği taşıyor. 2019’da ebat yelpazesi genişletilen BFGoodrich arazi lastiği, pazardaki araçların %78’inde kullanılabiliyor.

Bir önceki yazımız olan 2021’in Başında İkinci El Araç Satın Almak Kârlı mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.