Cumartesi, Mayıs 18Son Haberler:
Shadow

Bridgestone Lastik Fabrikası Kapasitesi Arttırılıyor

Kauçuk ve lastik üretiminde dünya lideri olan premium lastik markası Bridgestone, Meksika’nın Cuernavaca şehrinde bulunan üretim tesisinin genişleme projesinin açılışını yaptı. Genişleyen Bridgestone lastik fabrikası ile markanın üretimleri yılda %15 oranında artacak.

Bridgestone Latin Amerika’da CEO olarak görev yapan Alfonso Zendejas: “Cuernavaca, Morelos’ta yer alan Bridgestone lastik fabrikası için genişletme çalışması, şirketimizin giderek artan yenilikçi ultra yüksek performans lastikleri ile mevcut pazar ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için dönüşümünü temsil ediyor. Bu da hem yerel pazarda hem de ihracat yaptığımız ülkelerdeki konumumuzu güçlendirmemizi sağlayacak.”

Yeni Bridgestone Fabrikası Tesisleri Resmi Törenle Açıldı

Yeni Bridgestone lastik fabrikası tesisleri, şirketin üst düzey yöneticilerinin yanı sıra Ekonomik Kalkınma ve Çalışma Bakanı Ana Cecilia Rodriguez ve ve Morelos Valisi Cuauhtemoc Blanco liderliğindeki devlet yetkililerinin katıldığı resmi bir etkinlikle açıldı.

Morelos Valisi Cuauhtemoc Blanco: “Bridgestone’un, sosyal sorumluluk sahibi bir şirket olarak buradaki faaliyetlerinin başlangıcından bu yana sahip olduğu bağlılığın farkındayız. Bugün gerçekleşen genişletme ile doğrudan 150 kişilik istihdam sağlanacak. Bunun yalnızca Morelos ekonomisi üzerinde değil; aynı zamanda işgücü üzerinde de olumlu bir etkisi olacak. Bu eylemler, Bridgestone’un çalışanlarının çalışmalarını onurlandırma taahhüdünü teyit ediyor.”

Bridgestone Lastik Fabrikası Yenilikçi Teknolojilerle Donatıldı

Bridgestone lastik fabrikası genişletme projesi için 100 milyon ABD dolarından fazla yatırım yapıldı. Proje kapsamında 18.000 metrekarelik bina inşaatı gerçekleşecek. Bunlar içerisinde üretim tesislerinin yanında; çalışanlar için hizmet tesisleri de bulunuyor. Premium lastik üreticisi, aynı zamanda Topluma Üstün Kalitede Hizmet Verme taahhüdünü güçlendirerek ön planda kalmasını sağlayacak en son teknolojiye ve yüksek derecede otomasyona sahip makinelere de yatırım yaptı.

Bridgestone Meksika Üretim Direktörü Edgar Cardenas: “Bridgestone, tasarımından uygulama detaylarına kadar projenin sonuçlarından gurur duyuyor. Yeni tesislerle, çalışanlarımızın her gün gösterdiği çalışma ve bağlılıkla birlikte firma için Amerika’daki en seçkin Bridgestone lastik fabrikası tesislerinden biri olarak konumumuzu pekiştireceğimizden eminiz.”

Bridgestone Hangi Ülkenin Lastiği?

Premium lastik üreticisi Bridgestone Japon menşeili bir firmadır. Markaya ait lastikler, 150’den fazla ülkeye ihraç edilmektedir. Dünyanın birçok farklı noktasında Bridgestone lastik fabrikası ve üretim tesisleri yer almaktadır.

Türkiye Bridgestone Fabrikası Nerede?

Premium lastik markasına ait dünya çapında yaklaşık 180 Bridgestone lastik fabrikası ve Ar-ge tesisi bulunmaktadır. Bu tesisler; Avrupa, Orta Doğu, Kuzey ve Güney Amerika, Japonya, Çin, Rusya, Afrika, Asya-Pasifik bölgelerinde konumlanmaktadır. Aynı zamanda; Bridgestone Türkiye fabrikaları da ülkemizde Brisa bünyesinde faaliyet göstermektedir. Bu tesisler, İzmit ve Aksaray’da yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan BFGoodrich 2021 Dakar Rallisi'ne Katılacak başlıklı makalemizde bfgoodrich lastikleri ve dakar rallisi hakkında bilgiler verilmektedir.