Cumartesi, Haziran 15Son Haberler:
Shadow

Bridgestone

Çeşitli ülkelerde üretim ve pazarlaması yapılmakta olan Bridgestone, sahip bulunduğu 135 bin personeli ve 150 ülkedeki ofisleriyle bu sektörün kuvvetli ve başarılı isimleri sıralamasında ilk sıralardaki yerini muhafaza etmektedir. Elbette bu günkü başarısına ulaşması bir tesadüf sonucu değildir. Bridgestone, yaptığı mantıklı yatırımlar, akıllı hamleler ve özverili çalışma düzeni ile bu başarıyı hak ettiğini bütün dünyaya kanıtlamış bir firmadır. Bir çok fazla sektörde hizmet vermekte olan başarılı şirketlerin yaptığının tersine Bridgestone, geçen yıllar boyunca üretim kalitesinde azalma ve ya stabilite yakalamak yerine, her süre daha da iyisini üretebilmek için çok aşırı ciddi AR-GE yatırımları yapmaktadır.

Japonya’da 1930 yılında başlamakta olan Bridgestone lastiklerinin başarı dolu hikayesi, ilk imalathanelerinden bugünlerde dünyaya dağılmış halde olan üretim tesislerine dek uzun bir yol kat etmiştir. Bridgestone’u bu kadar büyüten en önemli etkin teknoloji ve sektörel AR-GE yatırımlarına verdiği önem ve gösterdiği özendir.

Oto lastik sektöründe bir aşırı firmada kullanılmakta olan bazı müşterek kalite kontrol sistemleri vardır ki bunların çoğu Bridgestone’un dünya teknolojilerine katkıları yardımı ile hazırlanmıştır. Bridgestone’u değişik kılan etkenlerin başında yaptığı yenilikçi yatırımların ve AR-GE çalışmalarının oldukça çok firmada bulunduğu benzeri sadece maliyetleri düşürerek daha çok para kazanmak değil, insan hayatına ve güvenliğin arttırılabilmesi amacıyla yapılmaktadır olmasıdır. Güvenlik kadar ciddi olan bir öteki etken ise, standart oto lastiklerde kullanılan maddelerin doğaya vermekte olduğu zararı en aza indirgeyebilmek ve doğa dostu oto lastik modelleri üretebilmektir.

Dünyayı kasıp kavuran, heyecan ve adrenalin dolu yarış serisi olan Formula 1 yarışlarında 2000 yılından 2007 yılına kadar dünya şampiyonunun lastik tedarikçisi ünvanıyla bilinmekte olan Bridgestone, 2007 yılından 2011 yılına kadar FıA Formula 1 Dünya şampiyonaları boyunca yarışçıların tek lastik tedarikçisi olarak adını Formula 1 dünyasına altın harflerle yazdırmıştır. Kalitesi ile adını tüm dünyaya duyurmanın en mükemmel yolu şekilde gördüğü Formula 1 yarışları boyunca edindiği bilgi ve verileri aşırı iyi bir değerlendirme ve analiz ekibinin çalışmalarının ardından AR-GE çalışmalarında değerlendiren Bridgestone, bu zamanlarda bu veriler vasıtasıyla dünyanın en kaliteli ve dayanıklı, performans ve güvenliği bir arada sunabilen oto lastik üretimlerini gerçekleştirmektedir.

1989 yılında ülkemizin ekonomik gurur Sabancı Grubu ile oto lastik üretimine memleketimizde de başlayan Bridgestone, Lassa markalı oto lastiklerini 1997 yılına dek 196 bin metrekarelik bir tesiste üretim yaptıktan sonra yeni yatırımlar yaparak 260 bin metrekarelik çok fazla önemli bir üretim kapasitesine sahip olan yeni tesisinde üretime geçmiştir. ülkemizde BRiSA ismi ile bilinmekte olan Bridgestone ve Lassa işbirliği kapsamında imal edilen oto lastikler dünya standartlarındaki Bridgestone kalitesini ülkemizde de sunmaktadır.

Gerek istihdam imkanları, gerek müşteri memnuniyeti ve güvenliğine verdiği önemle Brisa bu gün dünya çapında satışa sunulur. toplam nitelik yönetimi sertifikaları ve başarı ödülleri ile kalitesini aleni ortaya koyan Brisa ürünleri ile siz de güvenli bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan BF Goodrich Lastikleri başlıklı makalemizde bf goodrich lastik ve lastik fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.