Pazar, Nisan 14Son Haberler:
Shadow

Bridgestone’dan Türkiye-Suriye Depremine Başsağlığı ve Destek

Bridgestone Lastikleri, 6 Şubat 2023 tarihinde Türkiye-Suriye sınırında meydana gelen depremden etkilenen insanlara derin üzüntülerini ifade ediyor. Şirket, depremden etkilenen toplulukların hızlı ve güçlü bir şekilde iyileşmesini diliyor. Türkiye’de lastik sektörünün lideri olan Bridgestone’un Sabancı Holding ile ortak girişimi Brisa, depremden etkilenen bölgelere gerekli malzemeleri ulaştırıyor.

Bridgestone Yeniden İnşa Çalışmalarına Bağış Sağlayacak

Bridgestone Lastik Şirketi, depremden etkilenen insanlar ve bölgeler için yardım ve yeniden inşa çabalarını desteklemek üzere bir milyon Euro bağışta bulunacak. Bağış, Kızıl Haç ve yerel bir vakıf aracılığıyla yapılacaktır. Bağış girişimi, müşterilerine ve gelecek nesillere sunmayı vaat ettiği değeri tanımlayan küresel bir taahhüt olan Bridgestone E8 Taahhüdü ile uyumludur.

Bridgestone Şirketinin E8 Taahhüdü Nedir?

Bridgestone E8 Taahhüdü, şirketin sekiz odak alanında sunmayı taahhüt ettiği değeri özetleyen küresel bir kurumsal taahhüttür. Bu alanlar mobiliteyi, insanları, çevreyi, inovasyonu, yöneticileri, toplumu, müşteriler ve tedarikçileri kapsar. Bridgestone’un Türkiye-Suriye depremi için yardım ve yeniden inşa çalışmalarını desteklemek amacıyla yaptığı bağış, toplumu destekleme ve topluma değer sunma taahhüdüyle bağlantılıdır.

Bridgestone Lastik Şirketi Hakkında

Bridgestone, güvenli ve sürdürülebilir mobilite için çözümler sunmak üzere uzmanlığını geliştiren lastik ve kauçuk alanında küresel bir liderdir. Genel merkezi Tokyo’da bulunan şirket, dünya çapında yaklaşık 130.000 kişiye istihdam sağlamakta ve dünya çapında 150’den fazla ülke ve bölgede faaliyet göstermektedir. Bridgestone, dünyanın dört bir yanındaki insanların hareket etme ve çalışma biçimlerini iyileştiren yaklaşımlar sergilemektedir. Yenilikçi teknolojilerle desteklenen premium lastikler ve gelişmiş çözümlerden oluşan çok çeşitli bir ürün portföyü sunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Goodyear Gerçek Zamanlı Lastik Zekâsı Ne Zaman Sunulacak? başlıklı makalemizde goodyear lastikleri hakkında bilgiler verilmektedir.