Cumartesi, Mayıs 18Son Haberler:
Shadow

Continental Yaz Sezonunda Yaz Lastiği Kullanımı Konusunda Uyarıyor

Alman lastik devi Continental, sıcak sezonun başlamasının ardından yol güvenliği için yaz lastikleri ile araçların donatılmasının önemini vurgulayarak, harekete geçilmesini öneriyor. Dört mevsim lastikleri için de soğuk sezonun sonunda uzmanlar tarafından kontrol ettirilmesi tavsiye ediliyor. Yeni lastik satın almadan önce, profesyonellerden tavsiye almak ve işin uzmanına yönelerek bilgi alınmasının gerekliliği vurgulanıyor.

Sıcak Sezona Geçildiğinde Hangi Yaz Lastiği Tercih Edilmeli?

Continental yaz ve dört mevsim lastikleri hakkında bilgi edinmek için global çapta otomobil kulüpleri ve ticari dergiler tarafından yayınlanan test raporlarına başvurulması öneriliyor. Bu testler ortalama on kriteri kapsamakta ve AB lastik etiketlerinde listelenen üç özellikten çok daha fazla bilgi sağlamaktadır. Continental, yeni SportContact 7 ve Continental Premium Contact 7 lastikleri ile birçok testte birincilik kazanmış ve en yüksek dereceleri almıştır.

Son Seri Yaz Lastiği Continental PremiumContact 7 Nasıl Özelliklere Sahip?

Continental PremiumContact 7 lastiği, bir önceki modele göre %10 daha iyi kilometre performansı sunan yeni bir üründür. Güvenlik özellikleri geliştirilmiştir. Islak zeminde yol tutuşu %5, ıslak zeminde frenleme %7, kuru zeminde yol tutuşu ve frenleme ise 3’er puan artırılmıştır. Bu model 18 ila 21 inç arasındaki popüler ebatlarda mevcuttur. Continental SportContact 7 daha güçlü, daha sportif modeller için piyasaya sürülen bir diğer yeni üründür ve araç üreticileri tarafından onaylanmıştır. Jant çapları 18 ila 24 inç arasında mevcuttur.

Continental UltraContact ADAC Lastik Testi Sonucu Nasıl?

Continental UltraContact lastiği, yüksek kilometre performansı ve güvenlik standartlarına sahip bir yaz lastiği seçeneği oluyor. Yeni bileşimi ve profili, olağanüstü kilometre performansını güvenli kullanım özellikleri, düşük yuvarlanma direnci ve düşük gürültü emisyonu ile birleştiriyor. Elektrikli ve geleneksel içten yanmalı motora sahip araçlar için uygun üretiliyor. Ürün yelpazesi yaz lastiği sezonunun başlangıcında genişletilerek çeşitlilik çoğaltılıyor. Continental UltraContact lastiği Almanya’nın otomobil kulübü ADAC tarafından “iyi” bir yaz lastiği olarak değerlendirilerek performansını kanıtlıyor.

Bir önceki yazımız olan Bridgestone'dan Türkiye-Suriye Depremine Başsağlığı ve Destek başlıklı makalemizde bridgestone ve deprem hakkında bilgiler verilmektedir.