Cumartesi, Haziran 15Son Haberler:
Shadow

Continental ile Dolgu Lastik Üretiminde Sürdürülebilir Yaklaşım

Alman lastik üreticisi Continental, Almanya’daki Korbach fabrikasında dolgu lastik üretimine indirgenmiş karbon siyahı (rCB) entegre ederek sürdürülebilirlik yolunda önemli adımlar attı. Bu inovasyon odaklı girişim ile Continental, lastik üretim sürecinde fosil yakıt tüketiminde ve karbondioksit emisyonlarında önemli bir azaltmayı amaçlayarak çevre dostu kimliğini daha da pekiştirmek istiyor.

Dolgu Lastik Üretiminde Continental’in Çevreci Yeniliği Nedir?

Continental SC20+ dolgu lastikleri gibi ürünler geri dönüştürülmüş malzemeler ve yenilenebilir kaynaklardan elde edilen bileşenlerden oluşan %60’lık övgüye değer bir eko-malzeme bileşimine sahiptir. Kauçuk bileşiminde doğal kauçuğun yüksek oranda kullanılması bu lastik üzerinde çevre dostu orana katkıda bulunmaktadır. Continental lastikleri, ileriye dönük olarak, 2050 yılına kadar dolgu lastiklerinde çevre dostu hammaddelerin %100 gibi etkileyici bir oranda kullanılmasını hedefliyor.

Continental İş Birliği için Hangi Firmayı Tercih Etti?

Bunu başarmak için Continental lastikleri, endüstriyel odaklı piroliz fırınları kullanarak atık lastiklerden değerli hammaddeler çıkarma konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Pyrum Innovations ile ortaklık kurdu. Bu işlemle elde edilen geri kazanılmış karbon siyahı, lastik üretiminde çok önemli bir bileşen haline geliyor. Pyrum’un yenilikçi teknolojisi, lastik bileşenlerinin tek tek çıkarılmasına olanak tanıyarak sürdürülebilir lastik üretimi hedefini daha da ileriye taşıyor.

Continental Lastikleri Sürdürülebilirliğin Önemini Vurguladı

Continental’den Matthias-Stefan Müller, özel lastik segmentinde sürdürülebilirliğin artan önemini vurgulayan açıklamalar yaptı. Continental lastiklerinin geliştirdiği ürünler için; ‘’Yüksek yük kapasitesi, delinme direnci ve minimum bakım gereksinimleriyle tanınan dolgu lastikler, forkliftlerde, yan yükleyicilerde ve çeşitli endüstriyel uygulamalarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Şirketin düşük yuvarlanma direnci, uzun hizmet ömrü ve daha yüksek oranda çevre dostu malzemeleri bir araya getirme taahhüdü, sürdürülebilir lastik üretimine olan bağlılığının altını çizmektedir.’’ İfadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Michelin Gelişmiş Arazi Lastikleri Kullanıcıya Neler Sunacak? başlıklı makalemizde michelin arazi lastikleri hakkında bilgiler verilmektedir.