Cumartesi, Haziran 15Son Haberler:
Shadow

Daimler’in İlk Yazılım Geliştirme Merkezi Türkiye’de Kurulacak

Mercedes-Benz araçlarının üreticisi Daimler AG, 2013’te global IT stratejisine paralel olarak bilgi teknolojisi merkezlerinden birini Türkiye’de açmıştı. Bu merkez, 2021 itibarıyla Daimler Mobility AG. tarafından kurulan ilk yazılım geliştirme üssü olarak görev yapmaya başlayacak. Daimler Mobility Global Tech-Hub ismi verilen merkez, bu göreve ek olarak sigortacılık, bankacılık vb. alanlarda dünyanın farklı noktalarına yazılım alanında destek sunacak.

Daimler Yazılım Uzmanları için İstihdam Alanı Açıyor

Hız kesmeden yatırımlarını sürdüren Daimler Küresel IT Çözümleri Merkezi, 2013’ten bu yana çalışan sayısını 10’a katladı. Şimdi yeni bir görev alanına daha sahip olan merkez, hem mevcut çalışanları için yeni iş olanakları yaratacak hem de yeni katılacak çalışanlar için istihdam sağlayacak. Küresel IT Çözümleri Merkezi’nde faaliyet gösterecek Daimler Mobility Global Tech-Hub bünyesinde yeni yazılım geliştirme uzmanları işe alınacak. Yıl sonuna dek yalnızca bu alanda dahi 80 kişilik bir yazılım mühendisi ekibi istihdam edilecek. Bunun yanı sıra Daimler, siber güvenlik uygulamaları alanında da 30 kişilik bir ekip kurmayı hedefliyor.

Daimler IT Merkezi 50 Bin Kullanıcıya Destek Sunuyor

Mercedes-Benz Otomotiv yönetim kurulu üyesi ve Daimler Küresel IT Çözümleri Merkezi direktörü Özlem Vidin Engindeniz, yaptıkları çalışmalar ile 7 gün 24 saat dünyaya hizmet sağadıklarını söylüyor. Engindeniz, IT Merkezi’nin ortalama 50 bin kullanıcıya destek sunduğunu, yıl içerisinde 42 bin problem çözdüğünü, 72 farklı sistem güncellemesi gerçekleştirdiğini ve 40’ı aşkın projeyi de başarıyla tamamladığını belirtiyor.

Engindeniz: Türkiye’den Dünyaya Hizmet Sunmak Gurur Verici

Özlem Vidin Engindeniz, Küresel IT Çözümleri Merkezi’nin her sene daha fazla büyüdüğünü ve hizmet çeşitliliğini arttırdığını söylüyor. Merkezin “Uygulama Yaygınlaştırma Departmanı”, kurulduğundan bu yana 40’ı aşkın ülkede yaklaşık 3000 Mercedes-Benz bayisini Xentry Portal Pro sistemine entegre etti. 2015’te SAP (Sistem Analizi ve Program Geliştirme) alanında global çapta önemli görevler üstlenen merkezdeki ekip üyelerinin sayısı 120’yi geçti. Daimler’in Türkiye’de konumlanan küresel IT merkezi, analitik çözümler aracılığıyla hizmet portföyünü 2018 yılında önemli ölçüde genişletti. 2021 itibarıyla ise Daimler Mobility AG’nin ilk yazılım geliştirme üssü Türkiye’de kurulacak. Engindeniz, bu konuda ilk olmanın ve bu hizmetleri Türkiye’den dünyaya sunmanın gurur verici olduğunu söylüyor.

Bir önceki yazımız olan Hankook Dynapro MT2 İki Ayrı Pikap için Orijinal Ekipman Oluyor başlıklı makalemizde Hankook Dynapro MT2 hakkında bilgiler verilmektedir.