Cumartesi, Mayıs 18Son Haberler:
Shadow

Falken Euroall Season AS210 Örnek Dört Mevsim Lastiği Seçildi

Falken Euroall Season AS210, Avrupa’da katıldığı lastik testi kapsamında “Örnek Lastik” olarak değerlendirildi. Falken lastiklerinin Türkiye distribütörü AKO Grup, 205/55R16 ebadındaki Falken 4 mevsim lastiği deseninin 32 lastik arasında 5. sırada yer aldığını açıkladı. Dört mevsim lastiği testi sonucunda test uzmanları, Falken Euroall Season AS210’un güçlü yönlerini belirledi. Uzmanlar, lastiğin suda kızaklamaya karşı üstün performans sergilediğini, yüksek kilometre kapasitesine sahip olduğunu ve farklı zemin koşullarında etkili yol tutuşu sağlayabildiğini belirtti. Uzmanlar, aynı zamnda Falken 4 mevsim lastiğini uygun fiyatlı lastik olarak değerlendirdi.

Falken Euroall Season AS210 Frenleme Testinde Güvenli Performans Sergiledi

AKO Grup, test öncesinde farklı markalara ait dört mevsim lastiklerinin kuru ve ıslak zeminlerde fren testine tabi tutulduğunu açıkladı. Frenleme testlerini geçmeyi başaran 4 mevsim lastikleri, kapsamlı teste katılmaya hak kazandı. Testte ⅓’lük dilimde yer alan Falken Euroall Season AS210, ıslak zeminlerde 51,3; kuru zeminlerde ise 42,7 metrelik fren mesafesi elde etti.

Falken Euroall Season AS210 Yüksek Kilometre Potansiyeli Sunuyor

Falken Euroall Season AS210, dört mevsim lastiği testi kapsamında beklentilerin ötesinde performans sergileyebileceğini gösterdi. Yapılan testlerle Falken 4 mevsim lastiği, 67 bin 820 kilometrelik potansiyel ömre sahip olduğunu gösterdi. Falken, bu kategoride en iyi performansa sahip olan lastiğin sadece 7 bin km gerisindeydi. Falken Euroall Season AS210, bu sayede km başına fiyat performans oranının değerlendirildiği kategoride de yüksek skorlar elde etti.

Falken 4 Mevsim Lastiği Islak Zeminlerdeki Yüksek Performansını Kanıtladı

Falken Euroall Season AS210, ıslak zemin testlerinde 78 km/s hıza ulaşarak birçok kış lastiğinden daha iyi performans elde etti. Islak zeminde Falken 4 mevsim lastiği ile kategori birincisi lastik arasında yalnızca 3 km/s hız farkı yer alıyordu. Falken; ıslak, karlı ve kuru zemin koşullarında yüksek yol tutuş performansı sergiledi. Islak zemin pistinde 12,09 saniyelik tur süresi ile birinci lastiğin yalnızca yarım saniye gerisindeydi.

Bir önceki yazımız olan 2022 Pirelli Takvimi Bryan Adams Tarafından Fotoğraflanacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.