Cumartesi, Mayıs 18Son Haberler:
Shadow

Goodyear Elektrikli Araç Şarj Çözümleri için AmpUp’la İşbirliği Yapıyor

Premium lastik üreticisi Goodyear, girişim sermayesi kolu Goodyear Ventures’ın, elektrikli araç (EV) şarjı alanında ​​lider olan AmpUp’ı yatırım portföyüne eklediğini duyurdu. AmpUp, gelişmiş şarj ağı ve yazılım çözümleri ile elektrikli otomobil topluluğunu destekliyor. Kuzey Amerika’daki operasyonlarla AmpUp, her elektrikli araç sürücüsü için şarjı erişilebilir ve sorunsuz hale getirmeyi amaçlıyor.

Goodyear Elektrikli Araç Alanına Yatırım Gerçekleştiriyor

Goodyear Ventures’ın yönetim direktörü Abhijit Ganguly: Goodyear, elektrikli otomobil sektörü de dâhil olmak üzere mobilitenin geleceğini mümkün kılmakla ilgileniyor. AmpUp bize en son elektrifikasyon trendleri hakkında değerli bilgiler sağlayacak ve çözümlerini elektrikli araç kullanımına geçmeyi düşünen filo müşterilerimize sunacak.”

Elektrikli Araç Kullanımını Yaygınlaştırmak Amaçlanıyor

AmpUp CEO’su ve Kurucu Ortağı Thomas Sun: “AmpUp, elektrikli araç kullanımının geniş çapta benimsenmesi için inovasyon ve elektrikli mobiliteye olan bağlılığı büyük önem taşıyan Goodyear ile ortak olmaktan heyecan duyuyor. Sorunsuz şarj çözümleri sağlamaya odaklanan bir şirket olarak AmpUp, ülke çapındaki Goodyear ekibiyle çözümleri keşfetmek için sabırsızlanıyor.”

Goodyear Ventures, elektrikli araç mobilitesi ve altyapısı dâhil olmak üzere gelişmekte olan mobilite teknolojisinde tohumdan büyüme aşamasına kadar olan girişimlerle ortaklık kurarak ve bunlara yatırım yaparak mobilitenin geleceğini besliyor. Premium lastik üreticisi Goodyear, teknoloji ve mobilite alanının ilerlemesine yaptığı katkılar ile de öne çıkıyor. Aynı zamanda Goodyear lastikler de elektrikli otomobil modellerinin gerektirdiği yüksek performans standartlarını sağlayabiliyor.

Goodyear Lastikler Elektrikli Otomobiller için Tercih Ediliyor

Yüksek performansa sahip Goodyear lastikleri, elektrikli araç üreticileri tarafından sıkça tercih ediliyor. Premium lastik üreticisine göre; elektrikli otomobil lastikleri; bu araçların sağladığı güçlü torku yola anında iletebilmeli ve üst düzey yol tutuşu sağlamalı. Aynı zamanda elektrikli araçlar, motor gürültüsüne sahip olmadığından lastiklerin sessiz olması da önem taşıyor. Goodyear lastikler, tüm bu özellikleri taşımanın yanı sıra; düşük yuvarlanma dirençleri ile araçların menzilini arttırıyor. Bu nedenle Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 yaz lastiği Audi e-tron GT modelinde orijinal ekipman olarak tercih ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Falken Euroall Season AS210 Örnek Dört Mevsim Lastiği Seçildi başlıklı makalemizde 4 mevsim lastiği ve falken euroall season as210 hakkında bilgiler verilmektedir.