Cumartesi, Mayıs 18Son Haberler:
Shadow

Michelin Primacy 4 İnceleme – Auto Express Dergisi

2020 Auto Express Yaz Lastiği Testi , popüler 205/55R16 ebadındaki lastiklerle gerçekleştirildi. Michelin Primacy 4 ise testte ikinci sırada yer alan lastikti. Birinciye yakın sonuçlar elde eden Michelin yaz lastiği , çok yönlü performansı ile uzmanların takdirini kazandı. İngiltere’nin en çok satan otomobil dergisi Auto Express , teste katılan tüm lastiklerle ilgili ayrıntılı değerlendirmelerini paylaştı. En olumlu değerlendirmeye sahip olan lastikler arasında 205 55 R16 Michelin Primacy 4 de yer aldı. Test birincisi ise 2020’de piyasaya sunulan Goodyear Efficient Grip Performance 2 oldu. Primacy 4’ün rüştünü ispatlamış performansına rağmen daha yeni bir lastik deseninin testte daha üst sırada yer alması şaşırtıcı değil.

Auto Express: “Michelin iyi performansı ve daha da önemlisi iyi sürüş hissi ile etkileyici, çok yönlü bir sonuç elde etti.”

Michelin Primacy 4 Islak Zeminde En İyi Lastik Seçildi

2020 Auto Express Yaz Lastiği Testi , her yıl olduğu gibi ıslak ve kuru zemin koşullarında gerçekleştirildi. Michelin Primacy 4 , ıslak zemin testlerinde en iyi performansı sergileyen lastik oldu. Islak zeminlerde gerçekleştirilen 3 testte ilk 3’te yer alması ve birinde 5. olması; yakın sonuçların elde edildiği testte ıslak zeminde en iyi lastik seçilmesi için yeterli oldu. Michelin yaz lastiği , uzun virajlar boyunca yol tutuşunu koruyarak üstün performans sergiledi.

Bunun yanında; Michelin Primacy 4 tüketiciler tarafından da değerlendirdi. Lastik, 1600 sürücünün değerlendirmesine göre 5 üzerinden 4.8 puan elde etti. Sürücüler, Michelin’in en çok yol tutuşu ve konfor seviyesinden memnun kaldığını belirtti.

205/55R16 Michelin Primacy 4 Test Sonuçları

205/55R16 Michelin Primacy 4 , Auto Express tarafından gerçekleştirilen kuru ve ıslak zemin testlerinde başarılı sonuçlar elde etti. Testte lastikler birbirine yakın sonuçlara sahipti. Michelin, kuru zeminde frenleme testinde 9. sırada yer alsa da en iyi lastikle arasında 2 metre mesafe dahi bulunmuyordu. Michelin yaz lastiği , performans testlerinde elde ettiği başarıyı yuvarlanma direnci ve konfor testlerinde de sürdürdü. Lastiğin yuvarlanma direncinin düşük olması, yakıt tüketiminin az olduğunu gösteriyor.

TestPerformans YüzdesiSıralama
Toplam Performans%99.92.
Fiyat73 Euro
Islak Zeminde Manevra Kabiliyeti%99.803.
Islak Zeminde Fren Performansı%99.202.
Düz Yolda Suda Kızaklama%99.302.
Dönüşlerde Suda Kızaklama%94.705.
Kuru Zeminde Manevra Kabiliyeti%99.105.
Kuru Zeminde Fren Performansı%97.909.
Yuvarlanma Direnci%89.904.
Kabin Gürültüsü%98.708.

Bir önceki yazımız olan Goodyear Sürdürülebilirlik Hedefleri Doğrultusunda İlerliyor başlıklı makalemizde goodyear ve goodyear lastikleri hakkında bilgiler verilmektedir.