Cumartesi, Haziran 15Son Haberler:
Shadow

Yeni BFGoodrich Arazi Lastikleri Satışa Sunuluyor

Yeni BFGoodrich arazi lastikleri, Avrupa pazarına girdi. 45 ayrı ebatta sunulan BFGoodrich Trail Terrain T/A, daha önce Eylül 2021’de Kuzey Amerika pazarına sunulmuştu. Lastiklerin Avrupa pazarınının ardından ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor. Yeni BFGoodrich AT lastik hem asfalt hem de off-road kullanımında yüksek performans sağlamak için tasarlandı.

BFGoodrich Arazi Lastikleri Yüksek Dayanıklılık ve Konfor Sağlıyor

Yeni BFGoodrich AT lastik, gürültü seviyesini kısmen azaltan kapalı omuz tasarımına sahip. Böylece asfaltta sürüş sırasında sürüş konforu önemli ölçüde artıyor. Yeni BFGoodrich arazi lastikleri, aynı zamanda özellikle çakıllı ve taşlı arazilerde, asfaltsız yollarda da etkin performans sergiliyor. Yeni BFGoodrich Trail Terrain T/A lastiklerin kauçuk bileşiği, bu zorlu koşullarda optimum dayanıklılık sağlıyor. Böylece lastiğin arazi şartlarında hasar görme riski azalıyor. Premium lastik markası, global çapta arazi lastiği denildiğinde ilk akla gelen markalardan biri. BFGoodrich, off-road tutkunları tarafından yakından tanınıyor.

BFGoodrich Arazi Lastikleri Kış Aylarında Kullanılabilir mi?

Yeni BFGoodrich lastiklerin omuz bölgelerindeki blok tasarımı, özellikle kaygan ve gevşek zeminlerde çekiş gücünü arttırmak için tasarlanmış. Yeni BFGoodrich AT lastik, yanak bölgesinde kış soğuklarında da kullanılabileceğini belirten 3PMSF (3 tepeli dağ içinde kar tanesi) işaretlemesini taşıyor. Sırtı üzerindeki derin, birbirine kenetli lameller, lastik ömrü boyunca kaygan zeminlerde daha fazla çekiş gücü sağlıyor. Lameller sayesinde çekiş gücünü arttırmak için sırt üzerinde ek tutunma kenarları oluşturuluyor. Yeni BFGoodrich arazi lastikleri hem deseni hem de özel bileşiği sayesinde 7 derece altı sıcaklıklarda ve karla kaplı zeminlerde yüksek performans sergiliyor.

BFGoodrich AT Lastik Asfaltta İyi Mi?

Premium lastik üreticisinin Güney Avrupa pazarlama yöneticisi Sandrina Combo yeni BFGoodrich arazi lastikleri hakkında açıklamada bulundu: “Son on yılda, açık hava eğlencelerinin popülaritesindeki artış, crossover’lara, SUV’lara, pikaplara ve diğer benzer araçlara olan talebi artırdı. Müşteriler, asfaltta iyi performans ve yüksek düzeyde konforu çok yönlülük ve arazi kabiliyeti ile birleştiren araçlar arıyor. Yeni BFGoodrich Trail Terrain T/A, asfalt yollarda iyi performans gösteren ve off-road ile başa çıkabilen lastikler isteyen sürücüler için özel olarak tasarlandı.”

Bir önceki yazımız olan Michelin Primacy 4 İnceleme - Auto Express Dergisi başlıklı makalemizde auto express, lastik testi ve Michelin Lastikleri hakkında bilgiler verilmektedir.