Cumartesi, Mayıs 18Son Haberler:
Shadow

Porsche Taycan Hankook Ventus S1 evo 3 EV Lastiklerini Kullanacak

Elektrikli araç modellerinin gereksinimleri için özel olarak geliştirilen Hankook Ventus S1 evo 3 EV, Porsche Taycan için orijinal ekipman oluyor. Ön aksta 225 / 55R19 XL arka aksta ise 275 / 45R19 ebadında sunulan lastiğin yanak kısmında Porsche Taycan orijinal ekipmanı olduğunu belirten NF0 işaretlemesi yer alıyor. Hankook Ventus S1 evo 3 EV, elektrikli sportif araçların performansını güçlendirmek için geliştirilmiş pek çok teknik özelliğe sahip.

Hankook Ventus S1 evo 3 EV Elektrikli Araçlara Uyum Sağlıyor

Hankook’un OE departmanı başkanı Hyunjun Cho: “Porsche’un ilk %100 elektrikli spor aracı olan Porsche Taycan üzerinde Hankook Ventus S1 evo 3 EV lastik desenimizin kullanılmasından gurur duyuyoruz. Sportif premium araçlar için orijinal ekipman sağlamak, Hankook için bir gelenek hâline geldi. Mühendislerimiz, ürünlerimizle elektrikli spor otomobillerin yeni gereksinimleri için iyi hazırlandığımızı ve geleceğin teknolojileri için iyi bir konumda yer aldığımızı gösterdiler.”

Hankook Ventus S1 evo 3 EV %30 Daha Dayanıklı

Hankook’un geliştiricileri, Porsche Taycan gibi bir elektrikli aracın özel taleplerini karşılayabilecek lastik bileşiği için doğru sıcaklık, zaman ve basınç dengesini sağlayan optimum dengelenmiş vulkanizasyon sürecini keşfettiler. Bunun sonucunda; Hankook Ventus S1 evo 3 EV için geliştirilen lastik bileşiği, standart desene göre % 30 daha fazla dayanıklılık sağlıyor. Bunun yanı sıra; aşınma direnci, klasik desene göre % 5, yuvarlanma direnci ise % 13 oranında iyileştirildi.

Hankook Ventus S1 evo 3 EV Gürültüyü Azaltıyor

Elektrikli araçlarda motor gürültüsünün olmaması, lastikten kaynaklı gürültünün daha belirgin hâle gelmesini sağlıyor. Bu nedenle; Hankook Ventus S1 evo 3 deseninin Porsche Taycan için uyarlanan EV versiyonunda gürültü yaklaşık üç desibel azaltıldı. Hankook Ventus S1 evo 3 EV, elektrikli spor otomobillerin yüksek performans taleplerini karşılamak için güçlendirildi. Bunun yanı sıra; yüksek hızlarda dahi yüksek manevra kabiliyeti sergilemesi için lastik sırtının sağlamlığı arttırıldı.

Porsche Taycan için Lastik Geliştirmek Uzmanlık Gerektiriyor

Hankook OE departmanı başkan yardımcısı Moonhwa Hong: Porsche Taycan için orijinal ekipman geliştirme sürecinde ekibimiz tamamen yeni bir alanda çalışma fırsatı buldu ve sonuçtan gurur duyuyoruz. Orijinal ekipman mühendisleri için bu tür bir proje, özel bir meydan okuma sayılabilir. Çünkü elektrikli ve yüksek performanslı bir spor otomobilde çeşitli performans kriterlerini optimize etmek için hedefler çatışmasını çözmek, en üst düzeyde uzmanlık ve en son teknolojileri kullanmayı gerektirir.”

Bir önceki yazımız olan Kumho Lastikleri Kamyon Lastiği Pazarı için Neler Öngörüyor? başlıklı makalemizde kamyon lastiği, kamyon lastikleri ve kumho lastikleri hakkında bilgiler verilmektedir.