Cumartesi, Haziran 15Son Haberler:
Shadow

Yokohama Advan Deseni 2023 Nürburgring Dayanıklılık Serisi Galibi Oldu

Yokohama Rubber, Yokohama Advan küresel amiral gemisi marka lastikleriyle donatılmış bir otomobilin, 16-17 Haziran tarihlerinde Almanya’da düzenlenen rekabetçi 2023 Nürburgring Dayanıklılık Serisi’nin (NLS) dördüncü turunda genel galip olduğunu gururla duyurdu. Kazanan araçta kuru koşullar için Yokohama Advan A005 lastikleri ve ıslak koşullar için Yokohama Advan A006 lastikleri kullanıldı.

Hangi Yokohama Yarış Lastiği Serisi BMW M4 GT3 Modelinde Kullanılacak?

Bu zafer sadece Advan lastikleri için olağanüstü performansının altını çizmekle kalmıyor, aynı zamanda Yokohama’nın markanın 45. yıldönümünde satışları en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan devam eden Advan Challenge girişimi ile de paralel olduğunu kanıtlıyor. Bu çabanın bir parçası olarak Yokohama lastikleri, NLS’nin en yüksek SP9 Pro sınıfında yarışan iki BMW M4 GT3 otomobiline Yokohama Advan yarış lastikleri tedarik ediyor.

Yokohama Lastikleri Dördüncü Turda Nasıl Performans Gösterdi?

BMW’nin müşteri yarış takımı Walkenhorst Motorsport tarafından NLS SP9 Pro sınıfına dahil edilen #34 BMW M4 GT3, Nürburgring Dayanıklılık Serisinin 4. Turunda üstün bir zafer elde etti. Bu zafer, daha önce 2. Turda elde ettikleri başarının ardından ikinci galibiyetleri oldu. Gridde ikinci pozisyondan başlayan yetenekli sürücü Jakub Giermaziak sekizinci turda liderliği ele geçirdi ve pit stop sırasında bir dakikanın üzerinde önemli bir fark oluşturdu. Christian Krognes ikinci turda liderliği devraldı ve istikrarlı temposunu sürdürerek takımın liderliğini güçlendirdi. Sonunda, 34 numaralı araç ikinci sıradaki yarışmacının iki dakikadan fazla önünde bitiş çizgisini geçti.

Nürburgring Dayanıklılık Serisi Lastik Testi Niteliği Taşıyor mu?

Nürburgring Dayanıklılık Serisi (NLS), meşhur Nürburgring yarış pistinde düzenlenen, dünya çapında en zorlu ve talepkar yarış serilerinden biri olarak kabul edilmektedir. Zorlu pistiyle bilinen Nürburgring, katılımcı ekipler için önemli bir beceri, dayanıklılık ve performans ve lastik testi imkanı oluşturuyor. Mart ayından Ekim ayına kadar dokuz yarışta yarışan yaklaşık 170 araçtan oluşan bir kadro ile NLS, en iyi yarış yeteneklerini kendine çekmekte ve otomotiv inovasyonu, teknolojik ilerlemeler için bir platform görevi olarak rol üstleniyor.

Bir önceki yazımız olan Kış Lastiği Kullanımının Zorunlu Olduğu Araçlar Hangileridir? başlıklı makalemizde kış lastiği zorunluluğu hakkında bilgiler verilmektedir.