Cumartesi, Mayıs 18Son Haberler:
Shadow

Kış Aylarında Araç Bakımı Önem Taşıyor

Soğuk hava koşulları hem sürücüler hem araçlar için ciddi tehlike barındırıyor. Yağışların başlaması; yağmur, kar, dolu, çamur gibi şartların ortaya çıkmasıyla araç servisi ve kontrollerine daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Hem bireysel hem ticari araçlar için kış aylarında güvenliğin sağlanabilmesi; lastik, silecek, akü, klima öncelikli olmak üzere yedek parça ve fonksiyonlarının kontrol edilmesinden geçiyor. Bu alandaki uzmanlar, kış dönemleri için araç bakımının önemini vurgulayarak kış aylarında yapılmayan bakımların ileride de problem çıkmasına sebep olabileceğini belirtiyor. Uzmanlar; araç sahiplerini kış bakımlarını yaptırma konusunda uyarırken, bakımlar ihmal edildiğinde bir gün aniden bozuk bir araçla karşı karşıya kalınabileceğini söylüyor.

Bosch Car Service’ler Kaliteli Araç Bakım Hizmeti Sağlıyor

15.000 civarında üyesi ile dünyanın en büyük bağımsız araç bakım ve onarım servis zincirine sahip olan Bosch Service; eğitimli personeli, kalite standardı ve uygun fiyatları ile dikkatleri üzerine çekiyor.Bu servisler, orijinal otomotiv yedek parça ve servis ekipmanlarında Bosch’un tüm desteğini arkasına alıyor. Arızaların ivedi bir biçimde giderilmesi için Bosch marka, modern, yenilikçi arıza tespit cihazları ile donatılan servisler; kolay ulaşım sağlanabilecek bölgelerde yer alıyor ve her türden marka ve modele eksiksiz hizmet sunma misyonu üstleniyor. Türkiye çapında 60 ilde, toplam 200 Bosch Car Service ve 90 Bosch Diesel Service hizmet vermeye devam ediyor. Bosch’un hedefi 2020 yılına kadar 70 ilde 300 Bosch Car Service’e ulaşmak.

7 Adımda Kış Aylarında Araç Bakımı

  • Fren sistemi bakımı güvenlik için önem taşır.
  • Lastik kontrolleri ihmal edilmemelidir.
  • Antifriz mutlaka kullanılmalı.
  • Aküler kış aylarında kontrolden geçmeli.
  • Buji bakımı güvenlik için önem taşır.
  • Görüş açısının bozulmaması için aydınlatma ve cam sileceklerine dikkat etmek önemlidir.
  • Hem konfor hem güvenlik açısından kaloriferler kontrol edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Yeni Audi SQ8 TDI Fabrikadan Hankook Lastikleri ile Çıkacak başlıklı makalemizde audi, hankook ve hankook lastikleri hakkında bilgiler verilmektedir.